Colgate Oral and Dental Health Resource Center

Innowacyjne pasty do zębów, które doskonale czyszczą zęby i rozjaśnią każdy uśmiech.

Pasty do zębów

Uniwersalna szczoteczka stworzona z myślą o wygodzie i rezultatach.

Szczoteczki do zębów

Produkty Colgate Smiles to radość szczotkowania i nabieranie dobrych nawyków.

Produkty dla dzieci

Każdy uśmiech jest inny i o każdy trzeba dbać w inny sposób. Colgate ma rozwiązania dla każdego uśmiechu.

Wyszukuj według korzyści
Wielkość czcionki

Licówki - w trosce o piękniejszy uśmiech

Licówki to bardzo cienkie płytki porcelanowe, które umieszcza się na przedniej stronie zębów w celu nadania im naturalnego, atrakcyjnego wyglądu. Umożliwiają one naprawienie ukruszonych, przebarwionych, źle ustawionych, startych, nierównych lub rozdzielonych szparami zębów.

Rodzaje licówek
Do wykonywania licówek najczęściej stosuje się porcelanę i materały kompozytowe. Oba rodzaje przygotowuje technik dentystyczny w laboratorium stomatologicznym, a następnie są one cementowane na zębach. Choć porcelana jest tworzywem kruchym, to jednak po zacementowaniu jej na powierzchni zęba staje się bardzo wytrzymała i trwała. Licówki kompozytowe może także wykonać i nałożyć na zęby dentysta podczas wizyty w gabinecie.

Jak nakłada się licówki?
Dentysta nieznacznie szlifuje ząb, na który zostanie nałożona licówka, po czym pobiera wycisk protetyczny i przekazuje go do laboratorium dentystycznego. Tam precyzyjnie wykonywane są licówki dopasowane do zębów i jamy ustnej pacjenta. Licówki mocowane są na powierzchni zębów specjalną żywicą wiążącą.

Czyszczenie licówek
Licówki czyści się tak samo jak zęby - raz dziennie należy czyścić je nicią dentystyczną i szczotkować dwa razy dziennie pastą do zębów z fluorem. Dzięki temu oczyszcza się je z resztek pożywienia i osadu bakteryjnego. Należy skonsultować się z lekarzem i zapytać, jakie produkty do higieny jamy ustnej zapewnią długotrwałe działanie tych uzupełnień protetycznych.

© Copyright Colgate-Palmolive Company 2011

Powiązane produkty

Stomatologia estetyczna

Strona firmy  |  Strona główna  |  Polityka cookies  |  Ogólne warunki prawne  |  Polityka Prywatności  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright© Colgate-Palmolive (Poland) Sp. z o.o.
Oglądasz polską wersję strony internetowej.