Colgate Oral and Dental Health Resource Center

Innowacyjne pasty do zębów, które doskonale czyszczą zęby i rozjaśnią każdy uśmiech.

Pasty do zębów

Uniwersalna szczoteczka stworzona z myślą o wygodzie i rezultatach.

Szczoteczki do zębów

Produkty Colgate Smiles to radość szczotkowania i nabieranie dobrych nawyków.

Produkty dla dzieci

Każdy uśmiech jest inny i o każdy trzeba dbać w inny sposób. Colgate ma rozwiązania dla każdego uśmiechu.

Wyszukuj według korzyści
Wielkość czcionki

Jak nosić i dbać o aparat retencyjny

Jak powinienem dbać o aparat retencyjny?
Większość aparatów retencyjnych można wyjmować, na przykład na czas spożywania posiłków oraz szczotkowania i nitkowania zębów. Dlatego też bardzo łatwo jest je zapodziać. Podczas posiłku wiele osób zawija aparat retencyjny w serwetkę, po czym zapomina o nim i musi wyłożyć kilkaset złotych na nowy aparat. Dobrze więc jest nosić ze sobą pudełko na aparat retencyjny i umieszczać go w nim po każdym wyciągnięciu z ust. Dla ostrożności, nigdy nie zostawiaj pudełka na stole lub ławce, lecz od razu wkładaj do plecaka, torebki lub kieszeni.

Zwróć się do stomatologa o informacje na temat sposobów czyszczenia i dbania o aparat retencyjny. Niezależnie od typu aparatu, jest on delikatnym i kosztownym przyrządem, na którym nie wolno siadać, stawać ani w inny sposób powodować jego uszkodzenia.

Jak długo muszę nosić aparat retencyjny po zdjęciu aparatu ortodontycznego?
O długość noszenia aparatu retencyjnego należy zapytać stomatologa. Ponieważ celem używania aparatów jest niedopuszczenie, aby zęby przesunęły się z powrotem do swojego wyjściowego ustawienia, należy je nosić co najmniej do czasu ustabilizowania się kości szczęk i dziąseł wokół nowoustawionych zębów. Wielu ortodontów zaleca, aby dzieci i młodzież dorastająca nosiły aparaty retencyjne jeszcze przez kilka lat po ukończeniu 20. roku życia, tj. do czasu, w którym pojawią się u nich wszystkie stałe zęby, a szczęka przestanie rosnąć.

Powiązane przewodniki

Powiązane produkty

Stomatologia estetyczna

Strona firmy  |  Strona główna  |  Polityka cookies  |  Ogólne warunki prawne  |  Polityka Prywatności  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright© Colgate-Palmolive (Poland) Sp. z o.o.
Oglądasz polską wersję strony internetowej.