Colgate Oral and Dental Health Resource Center

Innowacyjne pasty do zębów, które doskonale czyszczą zęby i rozjaśnią każdy uśmiech.

Pasty do zębów

Uniwersalna szczoteczka stworzona z myślą o wygodzie i rezultatach.

Szczoteczki do zębów

Produkty Colgate Smiles to radość szczotkowania i nabieranie dobrych nawyków.

Produkty dla dzieci

Każdy uśmiech jest inny i o każdy trzeba dbać w inny sposób. Colgate ma rozwiązania dla każdego uśmiechu.

Wyszukuj według korzyści
Wielkość czcionki

Jaką biel mogą osiągnąć moje zęby?

Nawet zmiana o 2 lub 3 odcienie może być źródłem zauważalnej różnicy w uśmiechu u prawie każdego. Należy dążyć do osiągnięcia optymalnej dla siebie bieli, a jednocześnie zachowania naturalnego wyglądu.

To, w jakim stopniu można wybielić zęby, jest uzależnione od wielu czynników, przy czym niektóre z nich można kontrolować (na przykład wybór pomiędzy metodą w gabinecie stomatologicznym lub domową albo poziom zawartości aktywnego składnika w środku wybielającym), a innych nie (na przykład posiadany naturalny kolor zębów albo stopień, w jakim zęby reagują na wybielanie).

  • Seans wybielania pod wpływem światła, czyli szybkie wybielanie w gabinecie stomatologicznym, może kosztować 700-3 000 zł , a jego efektem jest natychmiastowe uzyskanie (często spektakularnie) bielszych zębów.
  • Wykonana przez stomatologa i indywidualnie dopasowana nakładka na zęby przeznaczona do wybielania w domu kosztuje około 500-1 000 zł. Zazwyczaj nosi się ją w ciągu 2 tygodni przez kilka godzin w ciągu dnia lub w nocy.
  • Produkty o działaniu wybielającym dostępne w aptekach lub innych sklepach mogą zawierać znacznie mniejsze stężenia aktywnych składników w porównaniu z produktami oferowanymi przez stomatologa. Niższa zawartość tych składników może prowadzić do mniej spektakularnych efektów. Także wybielające pasty do zębów są bardzo tanim rozwiązaniem, które pomaga usuwać przebarwienia i zachować rozjaśnioną biel zębów.

Większość zabiegów wybielania nie przynosi trwałych efektów.
Osoby niepalące, które nie mają zwyczaju częstego picia kawy lub herbaty, nawet przez 5 lat po zabiegu wybielania nie widzą żadnych lub tylko niewielkie zmiany w kolorze swoich zębów. Obserwowane u Ciebie efekty będą uzależnione od przyzwyczajeń oraz rodzaju spożywanych potraw. Jeżeli - jak to jest w przypadku wielu osób - trudno jest Ci całkowicie wyeliminować z diety kawę, herbatę, colę, czerwone wino i inne napoje powodujące przebarwienia, wówczas być może będziesz musiał w regularnych odstępach czasu wykonywać zabiegi retuszujące.

Prawo autorskie © 2002, 2003 Colgate-Palmolive Company. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powiązane przewodniki

Quiz na rodzaj uśmiechu

Quiz na rodzaj uśmiechu

Czy uśmiechasz się ponętnie, z pewnością siebie, a może nieśmiało? Sprawdź to teraz!

Powiązane produkty

Stomatologia estetyczna

Strona firmy  |  Strona główna  |  Polityka cookies  |  Ogólne warunki prawne  |  Polityka Prywatności  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright© Colgate-Palmolive (Poland) Sp. z o.o.
Oglądasz polską wersję strony internetowej.