Colgate Oral and Dental Health Resource Center

Innowacyjne pasty do zębów, które doskonale czyszczą zęby i rozjaśnią każdy uśmiech.

Pasty do zębów

Uniwersalna szczoteczka stworzona z myślą o wygodzie i rezultatach.

Szczoteczki do zębów

Produkty Colgate Smiles to radość szczotkowania i nabieranie dobrych nawyków.

Produkty dla dzieci

Każdy uśmiech jest inny i o każdy trzeba dbać w inny sposób. Colgate ma rozwiązania dla każdego uśmiechu.

Wyszukuj według korzyści
Wielkość czcionki

jak przebarwiają się Twoje zęby?

Coraz więcej osób poszukuje metod wybielania zębów, aby zapewnić sobie bielszy i jaśniejszy uśmiech oraz poprawić ogólny wygląd. Metod tych jest tak dużo, że z pewnością znajdziesz odpowiednią dla siebie!
Do przebarwień zębów może dojść z dwóch przyczyn. Pierwszą z nich są przebarwienia wewnętrzne, które tworzą się wewnątrz szkliwa zębów. Mogą być one wynikiem przyjmowania przez matkę antybiotyków w czasie ciąży albo przyjmowanie zbyt dużych ilości fluoru w wieku dziecięcym. Przebarwienia zewnętrzne z kolei spowodowane mogą być piciem herbaty czy kawy, wiekiem, nagromadzeniem się kamienia nazębnego i płytki nazębnej, a także używaniem wyrobów tytoniowych.

Przed podjęciem decyzji o wybielaniu zębów w domu lub w gabinecie dentystycznym warto poprosić dentystę o określenie typu przebarwienia i pomoc w wyborze metody, jaka będzie najskuteczniejsza.

Możliwe są poniższe opcje:

1. Wybielanie w domu — w ramach tej metody wybielania do wyboru jest wiele opcji. Można stosować dostępne bez recepty specjalne pasty do zębów, płyny do płukania jamy ustnej, paski lub żele wybielające. Popularnością cieszą się zestawy do wybielania, jednak w wyborze odpowiedniego zestawu konieczna może być pomoc dentysty. Cena żelu jest niższa niż cena wybielania zębów przez specjalistę w gabinecie.

2. Wybielanie w gabinecie dentystycznym — w zależności od wybranej przez Ciebie i dentystę metody wybielania procedura może wymagać od jednej do trzech wizyt. Wybielanie takie jest na ogół droższe niż środki wybielające dostępne bez recepty, ale może być bardziej skuteczne. Porozmawiaj ze swoim dentystą i sprawdź, jakie opcje oferuje on w swej klinice.

Zawsze należy rozważyć wszystkie możliwości oraz wziąć pod uwagę te czynniki związane ze stylem życia, które mogą negatywnie wpłynąć na proces wybielania zębów. Po wybraniu metody należy ją stosować konsekwentnie - i cieszyć się jaśniejszym, bielszym uśmiechem!

© 2011 Colgate-Palmolive Company

Powiązane przewodniki

Quiz na rodzaj uśmiechu

Quiz na rodzaj uśmiechu

Czy uśmiechasz się ponętnie, z pewnością siebie, a może nieśmiało? Sprawdź to teraz!

Powiązane produkty

Stomatologia estetyczna

Strona firmy  |  Strona główna  |  Polityka cookies  |  Ogólne warunki prawne  |  Polityka Prywatności  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright© Colgate-Palmolive (Poland) Sp. z o.o.
Oglądasz polską wersję strony internetowej.