Colgate Oral and Dental Health Resource Center

Innowacyjne pasty do zębów, które doskonale czyszczą zęby i rozjaśnią każdy uśmiech.

Pasty do zębów

Uniwersalna szczoteczka stworzona z myślą o wygodzie i rezultatach.

Szczoteczki do zębów

Produkty Colgate Smiles to radość szczotkowania i nabieranie dobrych nawyków.

Produkty dla dzieci

Każdy uśmiech jest inny i o każdy trzeba dbać w inny sposób. Colgate ma rozwiązania dla każdego uśmiechu.

Wyszukuj według korzyści
Wielkość czcionki

Jakie są dostępne u dentysty produkty przeznaczone do wybielania zębów w domu?

Produkty wybielające dostępne u dentysty zapewniają najwygodniejszą i najskuteczniejszą formę domowego wybielania zębów. Dentysta może ocenić potrzeby związane z wybielaniem zębów i zalecić odpowiedni system.

  • Wszystkie realizowane pod nadzorem dentysty metody wybielania przy użyciu nakładki polegają na zastosowaniu żelu wybielającego, zawierającego aktywny składnik — zazwyczaj w formie nadtlenku — o działaniu wybielającym.
  • Dentysta rozpoczyna ten proces, przygotowując specjalnie dopasowaną nakładkę do jamy ustnej. Indywidualnie przygotowana nakładka jest wygodniejsza w stosowaniu niż nakładki formowane przez nagrzanie i zagryzienie lub inne nakładki z możliwością zmiany kształtu. Indywidualne nakładki ułatwiają wybielenie zarówno zębów górnych, jak i dolnych, o ile jest taka potrzeba. Pozwalają one także ograniczyć nadwrażliwość dziąseł oraz zapewniają, że zęby są prawidłowo poddane działaniu roztworu wybielającego.
  • Dentysta może dostarczyć pacjentowi zapas żelu wybielającego, który jest wyciskany na nakładkę ze strzykawki lub tubki. Żel wybielający zawiera zwykle bądź nadtlenek karbamidu, bądź nadtlenek wodoru w stężeniu 10–22%. W zależności od preparatu, pacjent jest instruowany o noszeniu nakładki codziennie przez kilka godzin lub przez całą noc, przez określony okres czasu.

Koszt nadzorowanego przez dentystę wybielania za pomocą nakładki wynosi od około 500 – 1 000 zł — lecz gdy pacjent już posiada dopasowaną nakładkę, w celu powtórzenia wybielania zębów, np. po roku, w związku z pojawiającymi się przebarwieniami z kawy, herbaty, czerwonego wina, palenia tytoniu i innych silnie barwiących potraw, wystarczy dokupić sam materiał wybielający.

  • W przypadku wystąpienia chwilowej nadwrażliwości lub podrażnienia dziąsła należy skonsultować się z dentystą. Dentysta może zalecić domowe leczenie fluorem lub zalecić rezygnację z zabiegu wybielania na pewien czas.

Copyright © 2002, 2003 Colgate-Palmolive Company. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powiązane przewodniki

Quiz na rodzaj uśmiechu

Quiz na rodzaj uśmiechu

Czy uśmiechasz się ponętnie, z pewnością siebie, a może nieśmiało? Sprawdź to teraz!

Powiązane produkty

Stomatologia estetyczna

Strona firmy  |  Strona główna  |  Polityka cookies  |  Ogólne warunki prawne  |  Polityka Prywatności  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright© Colgate-Palmolive (Poland) Sp. z o.o.
Oglądasz polską wersję strony internetowej.