Colgate Oral and Dental Health Resource Center

Innowacyjne pasty do zębów, które doskonale czyszczą zęby i rozjaśnią każdy uśmiech.

Pasty do zębów

Uniwersalna szczoteczka stworzona z myślą o wygodzie i rezultatach.

Szczoteczki do zębów

Produkty Colgate Smiles to radość szczotkowania i nabieranie dobrych nawyków.

Produkty dla dzieci

Każdy uśmiech jest inny i o każdy trzeba dbać w inny sposób. Colgate ma rozwiązania dla każdego uśmiechu.

Wyszukuj według korzyści
Wielkość czcionki

Jak nie bać się dentysty?

Niezależnie od tego, czy na myśl o wizycie u dentysty paraliżuje Cię strach czy odczuwasz jedynie lekki niepokój, dzięki poniższym poradom kolejna wizyta w gabinecie dentystycznym może stać się przyjemnym doświadczeniem.

1. Porozmawiaj z rodziną i znajomymi.
Jeśli nie masz jeszcze swojego dentysty, zapytaj osoby, do których masz zaufanie, kto jest ich dentystą i czy są ze swego dentysty zadowoleni. W ten sposób można zwykle znaleźć dobrego specjalistę.

2. Poszukaj dentysty przez Internet.
Wiele gabinetów dentystycznych posiada własne strony internetowe, na których znaleźć można informacje o świadczonych przez nich usługach, rodzajach wykonywanych zabiegów, pracownikach oraz o ich wartościach i celach w relacjach z pacjentami. Po wybraniu kilku gabinetów, które wyglądają obiecująco, warto zapytać rodzinę i znajomych o to, czy są ich pacjentami lub czy wiedzą coś na ich temat.

3. Powiedz, co czujesz.
Po wybraniu dentysty koniecznie porozmawiaj z nim i innymi pracownikami gabinetu. Nie ma się czego wstydzić - nie jesteś pierwszym pacjentem odczuwającym strach lub niepokój. Powiedz, czego się obawiasz przed zabiegiem; poinformuj też stomatologa, jeśli podczas wizyty odczuwasz dyskomfort. Szczera rozmowa ze stomatologiem pozwoli Ci poczuć się lepiej i spokojniej.

4. Zadawaj pytania.
Poproś personel gabinetu o informacje na temat leczenia dentystycznego, które Ci zaleca w oparciu o Twe indywidualne potrzeby zdrowotne. Po opracowaniu programu leczenia poproś swego dentystę o jego szczegółowe objaśnienie. Wiedząc, czego możesz się spodziewać, będziesz czuć się spokojniej.

5. Rozluźnij się.
Jeśli przed zabiegiem odczuwasz napięcie, porozmawiaj z dentystą o sposobach jego zmniejszenia. W zależności od tego, jak bardzo pacjent się denerwuje, można mu podać podtlenek azotu lub inne leki uspokajające. Dentysta i pozostali pracownicy gabinetu powinni dołożyć wszelkich starań, aby pacjent podczas wizyty czuł się dobrze i bezstresowo.

© Copyright 2011 Colgate-Palmolive Company

Zdrowie i higiena jamy ustnej Kategorie

Strona firmy  |  Strona główna  |  Polityka cookies  |  Ogólne warunki prawne  |  Polityka Prywatności  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright© Colgate-Palmolive (Poland) Sp. z o.o.
Oglądasz polską wersję strony internetowej.