Colgate Oral and Dental Health Resource Center

Innowacyjne pasty do zębów, które doskonale czyszczą zęby i rozjaśnią każdy uśmiech.

Pasty do zębów

Uniwersalna szczoteczka stworzona z myślą o wygodzie i rezultatach.

Szczoteczki do zębów

Produkty Colgate Smiles to radość szczotkowania i nabieranie dobrych nawyków.

Produkty dla dzieci

Każdy uśmiech jest inny i o każdy trzeba dbać w inny sposób. Colgate ma rozwiązania dla każdego uśmiechu.

Wyszukuj według korzyści
Wielkość czcionki

Garść informacji o ochraniaczach zębów

Ochraniacz zębów wykonany jest z miękkiego plastiku lub materiału warstwowego, który chroni zęby, wargi, policzki i język. Dla dzieci i dorosłych uprawiających sport noszenie ochraniaczy zębów jest niezwykle ważne.

Rodzaje ochraniaczy zębów:
Dzieci i dorośli uprawiający sport mają do wyboru cztery rodzaje ochraniaczy:

  1. Gotowe - uniwersalne — ochraniacze te nie wymagają żadnego przygotowania. Dostępne są w małym, średnim i dużym rozmiarze i można je nabyć w sklepach sportowych. Na ogół szybko się zużywają i niekiedy trzeba je wymieniać w trakcie sezonu.
  2. Formowane w ustach na gorąco — gotowane przez chwilę w wodzie, a następnie formowane na zębach dzięki zastosowaniu ucisku. Dostępne są w większości sklepów z artykułami sportowymi. Na ogół szybko się zużywają i niekiedy trzeba je wymieniać w trakcie sezonu.
  3. Formowane próżniowo — rodzaj możliwy do wykonania w gabinecie stomatologicznym. Dentysta pobiera z jamy ustnej pacjenta wycisk, w oparciu o który przygotowywany jest dopasowany ochraniacz. Ten rodzaj ochraniacza osłania wszystkie zęby i może być droższy niż ochraniacz uniwersalny lub formowany na gorąco.
  4. Ciśnieniowo-warstwowe — mają liczne zalety. Są one grubsze i zapewniają ochronę przed urazem zębów i wstrząśnieniem mózgu. Ochraniacze warstwowe muszą być przygotowany dla pacjenta indywidualnie i są droższe niż niż ochraniacze formowane próżniowo.1

Porozmawiaj ze swym stomatologiem o tym, jak ochraniacze mogą pomóc w ograniczeniu urazów w obrębie jamy ustnej. Jeżeli uprawiasz sport, zastanów się nad zamówieniem ochraniacza formowanego próżniowo lub ciśnieniowo-warstwowego, które zostaną dokładnie dopasowane do Twych zębów.


© Copyright 2011 Colgate-Palmolive

1 The North Carolina Dental Society Mouth Guard Project. Więcej informacji na stronie www.ncdental.org.

Zdrowie i higiena jamy ustnej Kategorie

Strona firmy  |  Strona główna  |  Polityka cookies  |  Ogólne warunki prawne  |  Polityka Prywatności  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright© Colgate-Palmolive (Poland) Sp. z o.o.
Oglądasz polską wersję strony internetowej.