Colgate Oral and Dental Health Resource Center

Innowacyjne pasty do zębów, które doskonale czyszczą zęby i rozjaśnią każdy uśmiech.

Pasty do zębów

Uniwersalna szczoteczka stworzona z myślą o wygodzie i rezultatach.

Szczoteczki do zębów

Produkty Colgate Smiles to radość szczotkowania i nabieranie dobrych nawyków.

Produkty dla dzieci

Każdy uśmiech jest inny i o każdy trzeba dbać w inny sposób. Colgate ma rozwiązania dla każdego uśmiechu.

Wyszukuj według korzyści
Wielkość czcionki

Dbanie o szczoteczkę i jej wymiana

Jak należy dbać o szczoteczkę do zębów?
Aby utrzymać dobry stan szczoteczki i własnego zdrowia, należy pozwolić szczoteczce wyschnąć pomiędzy myciem zębów. Szczoteczki mogą stać się wylęgarnią drobnoustrojów, grzybów i bakterii, które po pewnym czasie będą gromadzić się w olbrzymich ilościach. Po umyciu zębów szczoteczkę należy dokładnie wymyć pod bieżącą wodą i przechowywać w pionowej pozycji umożliwiającej wyschnięcie.

W celu niedopuszczenia do przenoszenia się wirusów przeziębienia i grypy z jednej szczoteczki na drugą, staraj się przechowywać szczoteczkę do zębów tak, aby nie dotykała innych szczoteczek. Z punktu widzenia zdrowia całej rodziny, warto zaopatrzyć się w zwykły uchwyt, przy pomocy którego można zawiesić w pionowej pozycji kilka szczoteczek do zębów.

Jak często należy wymieniać szczoteczkę do zębów?
Większość stomatologów zgodnie twierdzi, iż szczoteczkę do zębów powinno się wymieniać co trzy miesiące. Z badań wynika, że po 3 miesiącach zwykłego użytkowania szczoteczki do zębów stają się znacznie mniej skuteczne w usuwaniu płytki nazębnej z zębów i dziąseł w porównaniu z nowymi szczoteczkami. Ich włókna ulegają zużyciu i tracą skuteczność docierania do wszystkich najtrudniejszych zakamarków jamy ustnej.

Ważne jest również, aby wymieniać szczoteczkę po przeziębieniu, grypie, infekcji jamy ustnej lub bólu gardła, ponieważ w jej włóknach gromadzą się drobnoustroje, które mogą być przyczyną reinfekcji. Grzyby i bakterie mogą rozwijać się we włóknach Twojej szczoteczki nawet wówczas, gdy nie chorowałeś, co jest kolejnym argumentem za jej wymienianiem w regularnych odstępach czasu.

Jak chronić szczoteczkę do zębów podczas podróży?
Stosowanie plastikowego pudełeczka na szczoteczkę zapewni jej włóknom ochronę przed zgnieceniem lub spłaszczeniem w torbie podróżnej. Jednak po umyciu zębów należy zadbać o to, aby szczoteczka wyschła na powietrzu, co pozwoli powstrzymać rozwój drobnoustrojów.

Powrót na spis artykułów "Prawidłowa higiena jamy ustnej"

Zdrowie i higiena jamy ustnej Kategorie

Strona firmy  |  Strona główna  |  Polityka cookies  |  Ogólne warunki prawne  |  Polityka Prywatności  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright© Colgate-Palmolive (Poland) Sp. z o.o.
Oglądasz polską wersję strony internetowej.