Colgate Oral and Dental Health Resource Center

Innowacyjne pasty do zębów, które doskonale czyszczą zęby i rozjaśnią każdy uśmiech.

Pasty do zębów

Uniwersalna szczoteczka stworzona z myślą o wygodzie i rezultatach.

Szczoteczki do zębów

Produkty Colgate Smiles to radość szczotkowania i nabieranie dobrych nawyków.

Produkty dla dzieci

Każdy uśmiech jest inny i o każdy trzeba dbać w inny sposób. Colgate ma rozwiązania dla każdego uśmiechu.

Wyszukuj według korzyści
Wielkość czcionki

Napój gazowany...możliwe kłopoty dla Twych zębów

Napoje słodzone są jedną z ważniejszych związanych z odżywianiem przyczyn próchnicy zębów i dotyczy ludzi w każdym wieku. Kwasy i mające odczyn kwaśny produkty uboczne fermentacji cukrów zawarte w napojach słodzonych zmiękczają szkliwo zębów, przyczyniając się do powstawania ubytków. W najpoważniejszych przypadkach rozmiękczenie szkliwa w połączeniu z niewłaściwym szczotkowaniem, zgrzytaniem zębami lub innym zaburzeniami może prowadzić do wypadania zębów.

Co można zrobić?
Dzieciom, młodzieży i dorosłym wyjdzie na zdrowie ograniczenie ilości spożywanych napojów słodzonych oraz skorzystanie z możliwości leczenia jamy ustnej. Warto rozważyć następujące propozycje:

  • Zastąp napoje słodzone innymi :Zaopatrz lodówkę w napoje o mniejszej zawartości cukru i kwasów, takie jak woda, mleko i stuprocentowe soki owocowe. Pij je sam i zachęcaj do tego innych.
  • Płucz zęby wodą: Po wypiciu słodzonego napoju przepłucz usta wodą, aby usunąć jego pozostałości i zapobiec przedłużonej ekspozycji szkliwa na działanie kwasów.
  • Stosuj pastę do zębów z fluorem i płyn do płukania ust: Fluor zmniejsza ubytki i wzmacnia szkliwo, szczotkuj więc zęby pastą wzbogaconą fluorem np. Colgate® Total®. Pomóc może też płukanie ust płynem zawierającym fluor. W zależności od nasilenia problemu dentysta może polecić Ci płyn do płukania jamy ustnej dostępny bez recepty lub wypisać receptę na silniejszy środek. Może również przepisać pastę z większą zawartością fluoru.
  • Skorzystaj z profesjonalnej fluoryzacji zębów: Twój stomatolog-higienista może zastosować fluor w postaci pianki, żelu lub płukanki.

Napoje słodzone są szkodliwe dla zębów. Ograniczając ich spożycie, dbając o higienę jamy ustnej i korzystając z pomocy stomatologa lub higienistki, możesz ograniczyć ich szkodliwe skutki i cieszyć się zdrowymi zębami.

Zdrowie i higiena jamy ustnej Kategorie

Strona firmy  |  Strona główna  |  Polityka cookies  |  Ogólne warunki prawne  |  Polityka Prywatności  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright© Colgate-Palmolive (Poland) Sp. z o.o.
Oglądasz polską wersję strony internetowej.