Colgate-Palmolive - Producent past do zębów, szczoteczek, kosmetyków do pielęgnacji ciała i środków czystości domowej.

Colgate-Palmolive - Producent past do zębów, szczoteczek, kosmetyków do pielęgnacji ciała i środków czystości domowej. Na całym świecie miliony ludzi takich jak Ty ufają naszym produktom, powierzając nam troskę o swoich najbliższych. Nasze produkty: pasty do zębów, szczoteczki, kosmetyki do pielęgnacji ciała i środki czystości, dzięki wysokiej jakości poprawiają jakość życia naszych klientów.

Colgate-Palmolive - Godne zaufania produkty i informacje o zdrowiu jamy ustnej.
Colgate-Palmolive - Producent antyperspirantów i dezodorantów Lady Speed Stick dla kobiet.
Środki czystości domowej Ajax: płyny i spraye uniwersalne, proszki i mleczka do czyszczenia, płyny do mycia szyb, płyny do mycia naczyń Ajax i Palmolive.

Caring for Our Communities
Jak napisać CV


Nie istnieje jeden standardowy wzór, według którego powinno być napisane cv. Wręcz przeciwnie, utarte wzorce i schematy są negatywnie odbierane przez osoby rekrutujące. Warto więc poświęcić trochę czasu i rzetelnie napisać swoje cv tak, aby zainteresować pracodawcę swoją osobą.

Curriculum vitae (cv), to najważniejsze informacje na temat Twojej osoby przekazywane osobom z działu personalnego. Osoba rekrutująca poświęca na tym etapie zaledwie kilka minut na zapoznanie się z Twoją kandydaturą. Ważne jest, aby informacje zawarte w cv wzbudziły zainteresowanie i sympatię potencjalnego pracodawcy.

Jak zabrać się do pisania profesjonalnego cv?

Przede wszystkim przemyśl, jakie ważne informacje o sobie chciałbyś przekazać swojemu przyszłemu pracodawcy i jakimi wydarzeniami ze swojego życia możesz go zaciekawić. Wypisz wszystkie ważne zdarzenia i sukcesy oraz dokonaj analizy osiągnięć i zainteresowań. Porównaj swoją listę z oczekiwaniami pracodawcy i wymogami stanowiska, na jakie aplikujesz.

Jakie informacje umieścić w cv?

Przy sporządzaniu cv nie musisz trzymać się szablonów, które widziałeś gdzieś w poradniku czy Internecie. Ważne jest, aby w sposób przejrzysty, zwięzły i logiczny przedstawić najważniejsze informacje o sobie.

Profesjonalnie napisany życiorys powinien zawierać:
 • Dane osobowe - imię i nazwisko, aktualne dane teleadresowe;
 • Wykształcenie – podaj nazwę szkoły średniej i uczelni wyższej, kierunek/ specjalizację jaką ukończyłeś, wyjazdy i stypendia zagraniczne, możesz także dodać temat pracy magisterskiej czy licencjackiej; informacje podaj w odwrotnym porządku chronologicznym oraz nie zapomnij o dokładnej dacie rozpoczęcia i zakończenia studiów;
 • Doświadczenie zawodowe – tutaj informacje zaprezentuj także w odwrotnej kolejności chronologicznej i podaj rodzaje prac jakie wykonywałeś (wakacyjna, tymczasowa, na pół etatu, w pełnym wymiarze, praktyki studenckie czy wolontariat); przy każdej z nich podaj okres zatrudnienia (z dokładnością do miesiąca), nazwę i lokalizację firmy (ew. jej adres www), nazwę stanowiska oraz zakres wykonywanych obowiązków, podkreśl swoje osiągnięcia zawodowe;
 • Działalność pozazawodowa – w tej części możesz pochwalić się pracodawcy swoimi osiągnięciami na uczelni, w organizacjach, stowarzyszeniach, klubach sportowych, wolontariacie; napisz co w nich robiłeś, jakie projekty realizowałeś, podkreśl swoje sukcesy (np. wspomnij o otrzymanych nagrodach, wyróżnieniach);
 • Kursy i szkolenia – jeżeli uczestniczyłeś w dodatkowych kursach i szkoleniach przekaż te informacje pracodawcy podając dokładną nazwę i datę odbytego kursu;
 • Znajomość języków obcych oraz obsługi komputera – oprócz podania jakimi językami potrafisz posługiwać się oceń też swój poziom znajomości każdego z nich; w przypadku obsługi komputera wskaż jakie programy i w jakim stopniu potrafisz obsługiwać;
 • Zainteresowania – napisz jakie jest twoje hobby, gdyż w ten sposób możesz pracodawcy dostarczyć informacji o Twojej osobowości i stylu życia; jeżeli coś jest rzeczywiście Twoją pasją możesz dodać szczegóły, które podkreślą Twoje zaangażowanie;
 • Referencje – jeżeli uważasz, że któryś z poprzednich pracodawców może uzupełnić informacje na temat Twoich sukcesów zawodowych, możesz podać dane kontaktowe do konkretnej osoby (po wcześniejszym uzyskaniu jej zgody). Sam zdecyduj, czy chcesz umieścić część referencyjną w swoim cv.

O czym warto pamiętać pisząc cv?
 • Cel – należy pamiętać przede wszystkim o tym, iż życiorys jest narzędziem marketingowym i należy go wykorzystać do zbudowania pozytywnego wizerunku własnej osoby, podkreślenia swojej wartości oraz zaprezentowania swoich umiejętności i osiągnięć.
 • Forma – życiorys powinien mieć przejrzystą i zwięzłą formę, być przyjemny w czytaniu oraz ograniczony maksymalnie do 2 stron. Poszczególne sekcje wyraźnie oddzielone tak, aby cv było czytelne. Przyłóż wagę do wyglądu graficznego oraz wizualnego wrażenia, jakie stwarza Twoje cv. Grubą czcionką eksponuj te informacje, na które chcesz zwrócić uwagę pracodawcy.
 • Wiarygodność informacji – w cv należy umieszczać prawdziwe informacje oraz starać się nie przeceniać swoich umiejętności językowych czy znajomości obsługi programów komputerowych, także pisząc o swoim hobby należy brać pod uwagę, że można być o nie zapytanym na rozmowie kwalifikacyjnej.
 • Chronologia – przy pisaniu życiorysu obowiązuje zasada odwróconej chronologii (na początku należy podać informacje o ostatnim miejscu pracy czy ukończonej uczelni).
 • Treść – staraj się zamieszczać w cv rzeczywiście ważne i istotne informacje. Bądź bezpośredni i zwięzły, używaj krótkich i treściwych zdań, a unikaj opisów i rozwlekłego stylu. Bądź skrupulatny i przed wysłaniem sprawdź czy cv nie zawiera błędów gramatycznych, ortograficznych czy interpunkcyjnych.
 • Styl – to w jakim stylu sporządzisz swoje cv będzie zależało od firmy i stanowiska na jakie aplikujesz oraz od doświadczeń jakie już posiadasz. Na pewno w innym stylu będzie napisany życiorys wysyłany do agencji reklamowej, a inny w przypadku aplikowania na stanowisko analityka finansowego. Jednak zawsze uniwersalne jest stosowanie równoważników zdań (np. „zarządzanie grupą 10 osób”) lub zwrotów w trzeciej osobie (np. „zarządzał grupą 10 osób”) zamiast kwiecistego i opisowego stylu.
 • Zdjęcie – brak jednoznacznej opinii czy zamieszczać je w cv czy nie. Jeżeli pracodawca o nie poprosił postaraj się, aby było małe, wyraźne i umieszczone w odpowiednim miejscu – najlepiej w prawym górnym rogu.
 • Wygląd – zadbaj o ładny i estetyczny wygląd Twojego cv. Pamiętaj, że jest on Twoją wizytówką, dlatego napisz i wydrukuj go na papierze dobrej jakości.
 • Ochrona danych osobowych - nie zapomnij dopisać klauzuli o wyrażeniu zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych:
  "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. O ochronie danych osobowych (Dz. U. nr 133, poz. 833)".

Centrum zdrowia jamy ustnej
Dowiedz się więcej o produktach Colgate do higieny jamy ustnej i o tym jak dbać o zdrowie jamy ustnej.
Więcej

Praca
Chciałbyś dołączyć do naszego zespołu, pracowników jednego z wiodących koncernów wytwarzjących produkty konsumpcyjne? Praca w Colgate.

Dołącz do świata Colgate
Tu znajdziesz kilka wskazówek jak dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, aby z sukcesem przejść przez proces rekrutacji i zostać członkiem naszego zespołu.

Żele dla mężczyzn
Nowe żele pod prysznic dla mężczyzn, świeżość i pewność siebie w każdej sytuacji. Wypróbuj chłodzący żel pod prysznic Palmolive Active Fresh lub żel pod prysznic do ciała i włosów Palmolive Active Care.