Colgate-Palmolive - Producent past do zębów, szczoteczek, kosmetyków do pielęgnacji ciała i środków czystości domowej.

Colgate-Palmolive - Producent past do zębów, szczoteczek, kosmetyków do pielęgnacji ciała i środków czystości domowej. Na całym świecie miliony ludzi takich jak Ty ufają naszym produktom, powierzając nam troskę o swoich najbliższych. Nasze produkty: pasty do zębów, szczoteczki, kosmetyki do pielęgnacji ciała i środki czystości, dzięki wysokiej jakości poprawiają jakość życia naszych klientów.

Colgate-Palmolive - Godne zaufania produkty i informacje o zdrowiu jamy ustnej.
Colgate-Palmolive - Producent antyperspirantów i dezodorantów Lady Speed Stick dla kobiet.
Środki czystości domowej Ajax: płyny i spraye uniwersalne, proszki i mleczka do czyszczenia, płyny do mycia szyb, płyny do mycia naczyń Ajax i Palmolive.

Caring for Our Communities
Jak profesjonalnie napisać list motywacyjny?


Dokumentem stanowiącym rozwinięcie oraz uzupełnienie cv jest list motywacyjny. Jego głównym celem jest zaprezentowanie pracodawcy Twojej motywacji do podjęcia pracy w tej właśnie firmie na wybranym stanowisku. List powinien być także traktowany jako narzędzie marketingu personalnego, dzięki któremu będziesz mógł zaprezentować swoją sylwetkę oraz przekonać pracodawcę, że jesteś ciekawym kandydatem, z którym warto spotkać się na rozmowie kwalifikacyjnej.


Co zamieścić w liście motywacyjnym?

W pierwszej części listu napisz, na jakie stanowisko aplikujesz wraz z numerem referencyjnym, podaj też informację skąd dowiedziałeś się o ofercie pracy.

W kolejnej części napisz o przebiegu swojej kariery zawodowej, o tym, jakie doświadczenia udało Ci się zdobyć w poprzednich miejscach pracy oraz dlaczego były one ważne. Jeżeli ukończyłeś jakieś kursy lub posiadasz specjalistyczną wiedzę w danej dziedzinie to koniecznie pochwal się tym pracodawcy.

Kolejny akapit powinien zawierać krótki opis Twojej osoby. Szczególnie powinieneś podkreślić i wyodrębnić te cechy, kwalifikacje, umiejętności czy predyspozycje, które są zgodne z oczekiwaniami i wymaganiami zamieszczonymi w ogłoszeniu. Ta część listu powinna przekonać pracodawcę, że jesteś odpowiednim kandydatem na oferowane stanowisko. W liście podkreśl swoje atuty, wyraź swoją motywację i entuzjazm do podjęcia pracy.

W zakończeniu listu podkreśl, że chętnie spotkasz się z pracodawcą, aby odpowiedzieć na interesujące go pytania.

O czym należy pamiętać pisząc list motywacyjny?
  • Nie powtarzaj informacji zawartych już w cv, a jedynie rozwiń lub uzupełnij brakujące elementy.
  • Forma i styl powinna być podobna jak w cv - napisany zwięźle, rzeczowo, w sposób czytelny i przejrzysty, oparty na faktach. Uważaj na błędy i estetykę oraz nie przekraczaj jednej strony tekstu A4.
  • Nie pisz w sposób zbyt nieformalny, ale też unikaj skomplikowanego słownictwa.
  • Pisząc o swojej osobowości czy charakterze staraj się poprzeć te informacje konkretnymi przykładami.

Postaraj się, aby list wyróżnił Cię spośród innych kandydatów i w ciekawy sposób prezentował Twoją osobę, a także odzwierciedlał Twoje indywidualne predyspozycje.


Kilka zasad przy wysyłaniu dokumentów aplikacyjnych:
  • Zwróć uwagę, z jakiego konta e-mailowego je wysyłasz. Postaraj się, aby nie był to adres zbyt frywolny np. kwiatuszek@domena.pl.
  • W tytule maila wpisz numer referencyjny ogłoszenia oraz stanowisko, na które aplikujesz, nie każ pracodawcy domyślać się o jakie stanowisko się ubiegasz.
  • W treści maila powołaj się na źródło, gdzie znalazłeś ogłoszenie.
  • Nie wysyłaj swojego cv lub listu w treści maila, ale dołącz jako załączniki. Pamiętaj, aby były one wyraźnie oznaczone - który jest cv, a który listem motywacyjnym oraz w nazwie miały Twoje imię i nazwisko, np. „CV- Jan Kowalski”. To umożliwi pracodawcy łatwą identyfikację Twoich dokumentów.

Centrum zdrowia jamy ustnej
Dowiedz się więcej o produktach Colgate do higieny jamy ustnej i o tym jak dbać o zdrowie jamy ustnej.
Więcej

Praca
Chciałbyś dołączyć do naszego zespołu, pracowników jednego z wiodących koncernów wytwarzjących produkty konsumpcyjne? Praca w Colgate.

Dołącz do świata Colgate
Tu znajdziesz kilka wskazówek jak dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, aby z sukcesem przejść przez proces rekrutacji i zostać członkiem naszego zespołu.

Żele dla mężczyzn
Nowe żele pod prysznic dla mężczyzn, świeżość i pewność siebie w każdej sytuacji. Wypróbuj chłodzący żel pod prysznic Palmolive Active Fresh lub żel pod prysznic do ciała i włosów Palmolive Active Care.