Colgate Total toothpaste and oral care products closing navigation symbol
Menu
Colgate Total® codzienna odbudowa Płyn Plax Complete Care
Colgate Total® codzienna odbudowa Płyn Plax Complete Care

PASTA DO ZĘBÓW COLGATE TOTAL® Z TRIKLOSANEM: OBDARZANA ZAUFANIEM I WYBIERANA PRZEZ DENTYSTÓW

Pasta Colgate Total® jest od ponad 20 lat obdarzana zaufaniem i wybierana przez dentystów na całym świecie dla zdrowych zębów i dziąseł.

Colgate Total® ma wyjątkową recepturę, w skład której wchodzi 0,3% triklosanu – składnika antybakteryjnego zwalczającego szkodliwe drobnoustroje występujące w płytce nazębnej i odpowiadające za większość typowych problemów ze zdrowiem jamy ustnej.

Colgate Total® była przedmiotem większej liczby opublikowanych i poddanych recenzji badań klinicznych niż jakakolwiek inna pasta do zębów. Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania pasty Colgate Total® potwierdza ponad 90 badań klinicznych, w których wzięło udział ponad 20 000 osób, jak również liczne oceny bezpieczeństwa. Wyniki naszych badań przekazujemy urzędom ds. rejestracji leków na całym świecie, które zatwierdziły bezpieczne i skuteczne stosowanie triklosanu w paście do zębów.

Badania kliniczne udowodniły, że pasta Colgate Total® redukuje liczbę bakterii powodujących choroby dziąseł skuteczniej niż inne pasty. Udowodniono klinicznie, że zapewnia 12-godzinną ochronę przed bakteriami występującymi w płytce nazębnej. Utrzymanie zdrowia dziąseł jest istotne. Nieleczone choroby dziąseł mogą przerodzić się w parodontozę, poważniejszą i groźniejszą fazę infekcji, która może prowadzić do utraty zębów i powstania ubytków kostnych.

Szczotkowanie zwykłą pastą do zębów z fluorem nie daje takiej ochrony przeciwbakteryjnej, jaką zapewnia pasta Colgate Total®, która chroni dziąsła, zęby i zdrowie całej jamy ustnej. Jest to ważne, jeśli uwzględnić znaczenie dobrego stanu zdrowia jamy ustnej oraz publikowane wyniki badań naukowych wykazujących związek zdrowia jamy ustnej z ogólnym stanem zdrowia.

Zespół ds. zdrowia jamy ustnej Cochrane przeprowadził i opublikował szczegółowy niezależny przegląd korzyści w zakresie zdrowia jamy ustnej ze stosowania triklosanu i kopolimeru, aktywnego systemu przeciwbakteryjnego w paście do zębów Colgate Total®. Raport Cochrane powstał po przeanalizowaniu 30 badań przeprowadzonych w latach 1990–2012, w których uczestniczyło 14 835 osób (Riley & Lamont 2013). W podsumowaniu podkreślono liczne zalety stosowania pasty z fluorem zawierającej triklosan/kopolimer i stwierdzono, że w badaniach trwających do 3 lat nie ma dowodów na występowanie szkodliwych skutków stosowania past z triklosanem/kopolimerem. Raport Cochrane wykazał m.in., że stosowanie pasty z fluorem zawierającej triklosan/kopolimer przez sześć miesięcy lub dłużej zapewniło znacząco lepszą ochronę zdrowia jamy ustnej niż w przypadku pasty do zębów z fluorem niezawierającej triklosanu/kopolimeru.

Przeczytaj cały raport Cochrane

Dowiedz się więcej na temat polityki Colgate w zakresie bezpieczeństwa składników.

Jak triklosan może być bezpieczny w paście do zębów, ale nie w mydle?

Colgate Total® to najbardziej intensywnie badana i oceniana pasta do zębów na świecie. Była przedmiotem większej liczby opublikowanych i poddanych recenzji badań klinicznych niż jakakolwiek inna pasta do zębów. Użytkownicy pasty Colgate Total® mogą mieć pełne zaufanie do bezpieczeństwa naszej pasty do zębów oraz istotnych korzyści, jakie zapewnia w zakresie zwalczania chorób dziąseł i utrzymywania dobrego stanu zdrowia jamy ustnej.

Dlaczego więc - pojawiają się w prasie artykuły kwestionujące bezpieczeństwo pasty Colgate Total®?. Temat pojawił się po nowej decyzji amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA), która nie dotyczyła pasty do zębów, ale mydeł.

W dniu 6 września 2017 roku FDA ogłosiła swoją decyzję dotyczącą przeciwbakteryjnych produktów do mycia rąk zabraniając używania w nich triklosanu oraz 18 innych składników antybakteryjnych. FDA nie stwierdziła, że składniki tych produktów są niebezpieczne lub nieskuteczne. Stwierdziła jednak, że producenci mydeł nie dostarczyli wymaganych dowodów na bezpieczeństwo stosowania tych produktów ani dostatecznych danych potwierdzających, że produkty te są skuteczniejsze niż mycie zwykłym mydłem i wodą. W wytycznych dołączonych do nowej decyzji, FDA zaznaczyła, że producenci, którzy chcą nadal używać wymienionych składników, muszą przedłożyć wymagane dowody w procesie zatwierdzania NDA.

Pasta Colgate Total została dopuszczona do stosowania w rygorystycznym, przeprowadzanym przez FDA procesie kontroli znanym jako NDA. Jest to ta sama procedura kontroli, którą agencja stosuje w przypadku leków wydawanych na receptę. Po przeprowadzeniu wyczerpującej oceny agencja doszła do wniosku, że pasta Colgate Total® zapewnia znaczące korzyści terapeutyczne i jest bezpieczna dla konsumentów. Atest NDA dla pasty Colgate Total® nie uległ żadnej zmianie.

Badania bezpieczeństwa w ramach NDA oceniające pastę Colgate Total®, podobnie jak w przypadku każdego nowego leku, wymagają wszechstronnej oceny obejmującej szeroką gamę toksykologicznych punktów końcowych, takich jak rakotwórczość, toksyczność reprodukcyjna i rozwojowa, podrażnienie oczu i skóry oraz toksyczność krótko- i długoterminowa. Oryginalny wniosek o atest NDA dotyczący pasty Colgate Total® obejmował 98 tomów materiałów i ponad 100 badań toksykologicznych.

Na tym nie koniec. Atest NDA wymaga również ciągłego monitorowania i uaktualniania danych na temat bezpieczeństwa, które firma Colgate raz w roku dostarcza do agencji FDA.

Pełna waga dowodów naukowych zebranych w ciągu ponad 25 lat w dalszym ciągu potwierdza bezpieczeństwo i skuteczność pasty Colgate Total®. Jest to jedyna pasta do zębów, która została zarejestrowana w procesie NDA przez amerykańską agencję FDA, a jednocześnie zaakceptowana przez Amerykańskie Stowarzyszenie Dentystów jako bezpieczny i skuteczny produkt wspomagający zapobieganie zapaleniu dziąseł. Konsumenci mogą mieć pewność, że dokonali dobrego wyboru, kupując pastę Colgate Total®.

Aktualizacja wrzesień 2017

Contact us

If you can’t find the answer you’re looking for, feel free to email us at any time on the Contact Us page or call 00-800-321-321-32 from 9:00am to 5:00pm weekdays and 3:00pm on Thursdays.