Fluorek znajdujący się w produktach Colgate do higieny jamy ustnej

Fluorek poprawia zdrowie jamy ustnej u dzieci i dorosłych, ponieważ wzmacnia szkliwo i zapobiega próchnicy. Chcesz wiedzieć, jak wykorzystuje się fluorek w produktach Colgate do higieny jamy ustnej? Poznaj fakty o fluorku i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące tego związku.

Najczęściej zadawane pytania

Czy w pastach Colgate znajduje się fluorek?

Tak, w pastach Colgate znajduje się fluorek. Według Amerykańskiego Towarzystwa Stomatologicznego związek ten wzmacnia szkliwo, chroni je przed działaniem kwasów i zmniejsza ryzyko powstawania ubytków o co najmniej 25%, zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych. Prawidłowe szczotkowanie i nitkowanie zębów odgrywają ogromną rolę w usuwaniu płytki nazębnej, jednak stosowanie past do zębów Colgate z fluorem wiąże się z dodatkowymi korzyściami.

Czy płyny do płukania jamy ustnej Colgate zawierają fluorek?

Niektóre płyny do płukania jamy ustnej Colgate zawierają fluorek. Płyny do płukania z tym związkiem zmniejszają ryzyko powstawania ubytków zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych, wzmacniają szkliwo i zapobiegają jego zmiękczaniu nawet tam, gdzie nie dociera włosie szczoteczki. Chcesz przekonać się w skuteczności takiego płynu? Wypróbuj płyn do płukania jamy ustnej Colgate® Enamel Health. Smak mięty odświeża oddech, a pozostałe składniki uzupełniają zapasy wapnia w szkliwie.

Jakie ilości fluorku znajdują się w produktach Colgate?

Ilość i rodzaj fluorku znajdującego się w produktach Colgate do higieny jamy ustnej nie szkodzi zdrowiu i wiąże się z wieloma korzyściami. Oba parametry mogą się różnić w zależności od pasty i płynu do płukania jamy ustnej, jednak zwykle liczba części fluorku na milion części wody (ppm) wynosi 1100 w przypadku past do zębów sprzedawanych bez recepty i 225 w przypadku płynów dostępnych bez recepty. Jeśli uważasz, że nie przyjmujesz zalecanej dawki fluorku, skonsultuj się z dentystą.

Dlaczego niektóre pasty do zębów Colgate sprzedawane są tylko w aptekach?

Dentysta zaleca pastę do zębów lub płyn do płukania jamy ustnej Colgate, gdy stwierdzi, że pacjent potrzebuje wysokich dawek fluorku. Najczęściej są to osoby, które znajdują się w grupie wysokiego ryzyka próchnicy, noszące korony lub mosty protetyczne, bądź też zmagające się z odwapnieniem powstałym na skutek stosowania aparatu ortodontycznego lub z innym problemem stomatologicznym. Jaka jest różnica między pastą sprzedawaną w aptece, na wyraźne zalecenie lekarza, a zwykłą pastą dostępną w sklepach? Ta pierwsza np. Colgate Duraphat 5000) zawiera 1,1% fluorku sodu, czyli cztery razy więcej fluorku niż zwykła pasta. Stosując podobne produkty do higieny jamy ustnej, przestrzegaj wszystkich zaleceń dentysty.

Więcej artykułów, które mogą Ci się spodobać

Jaka jest rola fluorku?

Czy można przedawkować fluorek?

Czy fluorek jest bezpieczny dla dzieci?