5 sposobów, jak szybko zwalczyć nieświeży oddech
Badge field

5 sposobów, jak szybko zwalczyć nieświeży oddech

Published date field

Nieświeży oddech to częsty problem. Jak podaje portal „Dentonet”, okresowo na nieświeży oddech skarży się ponad połowa dorosłych. Gdy dolegliwość ta przybiera charakter przewlekły, nierzadko prowadzi do kompleksów i obniżonego poczucia własnej wartości, zwłaszcza w pracy. Zastanawiasz się, czy Twoi współpracownicy wyczują nieświeży oddech na następnym spotkaniu? Czy podczas rozmowy o pracę Twój nieświeży oddech sprawi, że zrobisz złe pierwsze wrażenie na potencjalnym nowym szefie? Czy Twój nieświeży oddech wpłynie na bieg Twojej kariery? Oto pięć sposobów, jak szybko zwalczyć nieświeży oddech.

1. ij miętówki bezcukrowe

Miętówki bezcukrowe mogą być używane do szybkiego odświeżenia oddechu przed ważnymi spotkaniami biznesowymi. Nie wyleczą one nieświeżego oddechu, a jedynie go zamaskują i sprawią, że chwilowo Twój oddech stanie się świeższy. Co więcej, miętówki są kompaktowe i łatwo jest je zmieścić w kieszeni.

Po miętówki możesz sięgać często, o ile wybierzesz odmianę bezcukrową. Miętówki zawierające cukier mogą przyczynić się do próchnicy zębów i innych problemów z zębami.

2. Pij wodę

Ciągły nieświeży oddech może być spowodowany suchością w jamie ustnej, co oznacza, że w jamie ustnej nie jest wytwarzana wystarczająca ilość śliny. Ślina zmywa cząsteczki jedzenia, które wpływają na świeży oddech, a bez wystarczającej ilości śliny cząsteczki te pozostają w ustach i prowadzą do nieświeżego oddechu.

Pomocne okaże się więc wypicie wody przed spotkaniem lub rozmową kwalifikacyjną. Na dłuższe spotkania zabieraj ze sobą butelkę wody i popijaj ją w trakcie spotkań, aby zniwelować nieświeży oddech.

3. Żuj gumę bezcukrową

Guma bezcukrowa to kolejny łatwy i szybki sposób na pozbycie się nieświeżego oddechu. Żucie gumy oraz ssanie cukierków z kwasem cytrynowym i witaminą C zwiększa wydzielanie śliny. Pomaga to zwalczyć problem nieprzyjemnego zapachu z ust, zwłaszcza, jeśli jest on spowodowany suchością w ustach. Guma do żucia o wyrazistym aromacie, takim jak mięta pieprzowa lub cynamon, maskuje nieprzyjemny zapach z ust.

4. Użyj sprayu do ust

Spraye do ust są produktami aromatyzowanymi, które można rozpylać w jamie ustnej, aby szybko odświeżyć oddech. Spraye są dostępne w różnych smakach, takich jak cynamon czy mięta pieprzowa. Doskonale sprawdzają się, kiedy już nie masz czasu, aby sięgnąć po gumę do żucia czy wypić szklankę wody. Wybierz bezcukrowy spray do jamy ustnej, aby zminimalizować ryzyko próchnicy zębów.

5. Używaj płynu do płukania ust

Płyn do płukania jamy ustnej pomaga szybko odświeżyć oddech. Jego działanie polega na zwalczaniu mikroorganizmów, które znajdują się w jamie ustnej i powodują nieświeży oddech. Miętowy aromat pomaga również tymczasowo ukryć inne nieprzyjemne zapachy, np. dym papierosowy.

Dobrym pomysłem jest przechowywanie miniaturowej butelki płynu do płukania ust w torebce lub szufladzie biurka. W ten sposób zawsze będziesz mieć go pod ręką i nie dasz się zaskoczyć, kiedy wypadnie Ci niespodziewane spotkanie w pracy. Wystarczy użyć antybakteryjnego płynu do płukania jamy ustnej, aby cieszyć się świeższym oddechem.

Ulga na długi czas

Pamiętaj, gumy do żucia, miętówki czy spraye do ust oferują dobre, ale tylko tymczasowe rozwiązanie. Jeśli cierpisz z powodu ciągłego nieświeżego oddechu, odwiedź dentystę, aby zbadać, co jest przyczyną problemu. Nieświeży oddech może być spowodowany niewłaściwą higieną jamy ustnej, chorobami dziąseł, suchością w jamie ustnej lub innymi problemami wymagającymi uwagi. Po zidentyfikowaniu przyczyny, dentysta może zaproponować leczenie, które pomoże pozbyć się nieświeżego oddechu.

$altImage

Chcesz dostawać więcej ciekawostek i ofert specjalnych na maila?

Zapisz się teraz