banan na białym tle

Czy wybielanie zębów skórką od banana zapewni Ci jaśniejszy uśmiech?

Czy banany to smaczna i pożywna przekąska? Na pewno. Ale czy skórka tego owocu pomoże Ci wybielić zęby? No cóż, ta kwestia z pewnością wymaga głębszej analizy. Jeśli chodzi o zdrowie jamy ustnej, lepiej zaufać precyzyjnym danym, a nie podążać za modą.

Jak wybiela się zęby skórką od banana?

Jak podaje Medonet, banan obfituje w cenne witaminy i minerały. Dostarcza witaminy C, B6, A, E i K. Jest również bogatym źródłem:

  • potasu (ok. 360 mg w 100 g)
  • magnezu
  • fosforu, wapnia i sodu

To właśnie wysoka zawartość minerałów skłania niektórych do twierdzenia, że skórka doskonale nadaje się do wybielania zębów. Jak można wyczytać w Internecie, należy je pocierać wewnętrzną stroną skórki przez kilka minut przed lub po szczotkowaniu, aby zapewnić sobie perłowy uśmiech w ciągu kilku tygodni.

Czy wybielanie zębów skórką od banana działa?

Dowody na skuteczność tej metody są wyłącznie anegdotyczne. Jest ona opisywana w postach i na blogach oraz udostępniana w mediach społecznościowych. Jeśli chodzi o usuwanie przebarwień, brak jest jakichkolwiek badań naukowych, które potwierdzałyby takie działanie skórki od banana.

Natomiast pewne jest, że inne rodzaje owoców (truskawki, skórka pomarańczy, cytryny) nie przyniosą pozytywnych rezultatów osobom, które chcą nimi wybielić zęby. Czy są zdrowe? Na pewno. Czy wybielają zęby? Nie. Wysoka zawartość kwasów może je za to uszkodzić. Miłośnicy bananowego wybielania będą musieli się z tym pogodzić.

Inne sposoby wybielania zębów

Na szczęście możesz zjeść banana i skorzystać z innych metod wybielania:

  • Jak wyjaśnia Krok do Zdrowia
  • zęby należy szczotkować przynajmniej 3 razy dziennie po każdym posiłku. W ten sposób możemy sobie zagwarantować zdrowie jamy ustnej i zębów. Co więcej, szczotkowanie to doskonały sposób na wybielanie zębów.
  • Aby uzyskać lepsze rezultaty, udaj się do dentysty, który wykona profesjonalne wybielanie i usunie większość przebarwień. Ta metoda jest znacznie skuteczniejsza niż domowe sposoby.

Każda opcja wiąże się z pewnymi plusami i minusami, więc najlepiej omów je ze stomatologiem, który pomoże Ci wybrać najlepszą metodę.

Korzyści płynące ze spożycia banana są wielorakie. Korzyści płynące z wybielania zębów skórką od banana – niepewne. Najlepiej więc stosować dietę bogatą w owoce, skórki wyrzucać do kosza, a metody wybielania omawiać z dentystą.

$altImage

Chcesz dostawać więcej ciekawostek i ofert specjalnych na maila?

Zapisz się teraz