Kobieta nakłada pastę do zębów na szczoteczkę do zębów w łazience.

Techniki szczotkowania pozwalające uzyskać bielszy odcień zębów

Wybierz prawidłową szczoteczkę

Czy wiesz, że prawidłowa szczoteczka pomaga w utrzymaniu czystości i białego odcienia zębów? Jak wyjaśnia ABC Zdrowie, włosie szczoteczki powinno być miękkie lub średnie – dzięki temu podczas szczotkowania nie uszkodzisz szkliwa ani dziąseł i nadasz zębom piękny połysk. Jej rozmiar i kształt powinien być odpowiedni do jamy ustnej i umożliwiać dotarcie do wszystkich przestrzeni. Elektryczna szczoteczka do zębów pomoże Ci usprawnić technikę szczotkowania – wykona ona za Ciebie większość mechanicznej pracy.

Regularnie wymieniaj szczoteczkę do zębów

Jak podaje Dentonet, zalecenia stomatologów dotyczące częstotliwości wymiany szczoteczki do zębów są jednoznaczne – należy zmieniać ją co 3 miesiące. Zużyte i postrzępione włosie nie wyczyści dobrze Twoich zębów. Jeśli więc zauważysz oznaki zużycia, zakup nową szczoteczkę, a usuniesz z zębów plamy i prawidłowo je wypolerujesz.

Stosuj wybielającą pastę do zębów

Aby zapewnić sobie jak najlepsze rezultaty, stosuj wybielającą pastę do zębów w ramach codziennej rutyny. Zawiera ona składniki ścierne, takie jak krzemionka, która wspomaga szorowanie powierzchni zębów. Może również zawierać nadtlenek wodoru lub mocznika w niskich stężeniach, który z biegiem czasu wybiela zęby. Zapytaj dentystę o najlepszą pastę wybielającą.

Błyszczące i zdrowe zęby wymagają regularnych wizyt kontrolnych w gabinecie stomatologicznym i profesjonalnych zabiegów czyszczenia. Pamiętaj, że biały uśmiech rodzi się w zdrowej jamie ustnej.

Każdy z nas chciałby mieć błyszczący, biały uśmiech, ale nie każdy wie, jak osiągnąć ten cel. Wypłowiałe, szare plamy lub żółte przebarwienia pojawiają się naturalnie, w miarę jak się starzejemy. Również niektóre produkty spożywcze i napoje, takie jak kawa, wino czy słodycze, mogą odbarwiać zęby. Te techniki pomogą Ci odzyskać jasny uśmiech.

Jak szczotkować zęby, aby stały się bielsze

Przebarwienia zębów można podzielić na dwie kategorie: wewnętrzne i zewnętrzne. Te pierwsze pojawiają się wewnątrz zęba – w szkliwie lub zębinie – w wyniku starzenia się organizmu, zaburzeń genetycznych i innych problemów. Usunięcie przebarwień wewnętrznych wymaga zastosowania czynników wybielających, takich jak nadtlenek wodoru lub mocznika.

Przebarwienia zewnętrzne powstają natomiast na powierzchni zębów, zwykle po spożyciu wysoce zabarwionych potraw i napojów lub na skutek działania substancji zawartych w tytoniu. Można je usunąć mechanicznie, np. szczotkując zęby. Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby upewnić się, że Twoja technika szczotkowania jak skuteczna.

Najlepsza metoda szczotkowania

Dowiedz się, jak prawidłowo szczotkować zęby i nadać im bielszy ton. Ustaw szczoteczkę pod kątem 45 stopni do dziąseł, szczotkuj delikatnie, wykonując krótkie posunięcia do przodu i do tyłu. Zwróć uwagę na okolice pokryte przebarwieniami powierzchniowymi, ale nie zapominaj o wszystkich powierzchniach zęba, w tym wewnętrznych. Wyszczotkuj język, aby pozbyć się bakterii. Pamiętaj również o nitkowaniu lub czyszczeniu przestrzeni między zębami za pomocą specjalnego urządzenia międzyzębowego.

$altImage

Chcesz dostawać więcej ciekawostek i ofert specjalnych na maila?

Zapisz się teraz