Ten artykuł przeczytasz w 1,5 minuty
Spis treści
Ten artykuł przeczytasz w 1,5 minuty
Zmiana koloru zębów o dwa lub trzy odcienie może zauważalnie odmienić uśmiech każdej osoby. Jeśli jednak chcesz mieć jak najbielsze zęby, o ile odcieni należałoby je rozjaśnić? Wszystko oczywiście zależy od tego, co chcesz osiągnąć, ale na ostateczny efekt wpływają następujące czynniki:
Nie istnieje jeden prawidłowy sposób na wybielenie zębów. Być może wolisz stopniowe wybielanie, jakie zapewnia pasta lub żel do zębów. Możesz też szukać natychmiastowej i wyraźniejszej zmiany odcienia, możliwej dzięki specjalnym produktom lub zabiegom wybielającym.
Pamiętaj, że każdy zabieg wybielający wiąże się zarówno z korzyściami, jak i niedogodnościami. Wybielanie laserowe i inne procedury wykonywane w gabinecie dentystycznym gwarantują najlepsze rezultaty, ale są dużo droższe niż inne metody.
Bez względu na wybraną procedurę skala odcieni ułatwia określenie naturalnego koloru zębów i wybór barwy, która zapewni ci błyszczący uśmiech.
Kolor zębów, podobnie jak naturalny kolor twoich włosów, jest w przypadku każdej osoby niepowtarzalny. Czynniki genetyczne i środowiskowe określają barwę każdego zęba na danym etapie życia. Niektóre zęby mogą mieć żółte zabarwienie, inne mogą być szarawe, a jeszcze inne mogą mieć odcień czerwieni lub brązu.
Dlatego jeśli chcesz wybielić swoje zęby lub zastąpić je protezą, z pewnością zastanawiasz się, jaki kolor sprawi, że będą wyglądać naturalnie.
W tym celu najlepiej posłużyć się stomatologiczną skalą odcieni.
Często stosowane w praktyce stomatologicznej narzędzie jakim jest skala odcieni, przedstawia podstawowe, naturalne barwy zębów od najjaśniejszej do najciemniejszej. Jak wyjaśnia Dentonet, według jednej ze znanych skali odcieni kolor zębów można podzielić na 4 główne grupy:
Dentysta pomoże ci dopasować aktualny kolor zębów do odpowiedniej barwy na diagramie, aby: