Zestaw do wybielania zębów z próbkami kolorów

Skąd mam wiedzieć, jaki odcień mają moje zęby?

Jaki jest najlepszy odcień zębów?

Zmiana koloru zębów o dwa lub trzy odcienie może zauważalnie odmienić uśmiech każdej osoby. Jeśli jednak chcesz mieć jak najbielsze zęby, o ile odcieni należałoby je rozjaśnić? Wszystko oczywiście zależy od tego, co chcesz osiągnąć, ale na ostateczny efekt wpływają następujące czynniki:

  • Naturalny kolor zębów
  • Uporczywość przebarwień
  • Zabieg wybielający, jaki można wybrać lub na jaki ktoś może sobie pozwolić

Nie istnieje jeden prawidłowy sposób na wybielenie zębów. Być może wolisz stopniowe wybielanie, jakie zapewnia pasta lub żel do zębów. Możesz też szukać natychmiastowej i wyraźniejszej zmiany odcienia, możliwej dzięki specjalnym produktom lub zabiegom wybielającym.

Pamiętaj, że każdy zabieg wybielający wiąże się zarówno z korzyściami, jak i niedogodnościami. Wybielanie laserowe i inne procedury wykonywane w gabinecie dentystycznym gwarantują najlepsze rezultaty, ale są dużo droższe niż inne metody.

Bez względu na wybraną procedurę skala odcieni ułatwia określenie naturalnego koloru zębów i wybór barwy, która zapewni ci błyszczący uśmiech.

Kolor zębów, podobnie jak naturalny kolor twoich włosów, jest w przypadku każdej osoby niepowtarzalny. Czynniki genetyczne i środowiskowe określają barwę każdego zęba na danym etapie życia. Niektóre zęby mogą mieć żółte zabarwienie, inne mogą być szarawe, a jeszcze inne mogą mieć odcień czerwieni lub brązu.

Dlatego jeśli chcesz wybielić swoje zęby lub zastąpić je protezą, z pewnością zastanawiasz się, jaki kolor sprawi, że będą wyglądać naturalnie.

W tym celu najlepiej posłużyć się stomatologiczną skalą odcieni.

Czym jest skala odcieni zębów?

Często stosowane w praktyce stomatologicznej narzędzie jakim jest skala odcieni, przedstawia podstawowe, naturalne barwy zębów od najjaśniejszej do najciemniejszej. Jak wyjaśnia Dentonet, według jednej ze znanych skali odcieni kolor zębów można podzielić na 4 główne grupy:

  • A (rudawo-brązowy)
  • B (rudawo-żółty)
  • C (szary)
  • D (rudawo-szary)

Dentysta pomoże ci dopasować aktualny kolor zębów do odpowiedniej barwy na diagramie, aby:

  • Dać ci punkt odniesienia, dzięki któremu łatwiej będzie ci zdecydować, o ile jaśniejsze powinny być twoje zęby (uwaga: niektóre skale wskazują również odcienie bieli możliwe do uzyskania dzięki zabiegowi wybielania).
  • Określić kolor zębów w protezie.
$altImage

Chcesz dostawać więcej ciekawostek i ofert specjalnych na maila?

Zapisz się teraz