Czy soda oczyszczona wybiela zęby?
Badge field

Czy soda oczyszczona wybiela zęby?

Published date field

Soda oczyszczona to produkt obecny niemal w każdym domu, posiadający szeroki zakres zastosowań: od eliminowania przykrych zapachów do czyszczenia dywanów. Soda oczyszczona wchodzi również w skład wielu past do zębów i środków wybielających. Usuwa przebarwienia z zębów, ale czy naprawdę je wybiela? Świetnie radzi sobie z plamami powierzchniowymi, jednak należy zachować ostrożność, bo jej stosowanie wiąże się z ryzykiem uszkodzenia szkliwa.

Domowe sposoby na wybielanie zębów

W jaki sposób mieszanina równych części wody i sody oczyszczonej może wybielać zęby? W skład sody oczyszczonej, znanej również jako wodorowęglan sodu, wchodzi związek o łagodnych właściwościach ściernych, który doskonale radzi sobie z przebarwieniami na powierzchni zębów i poprawia ich wygląd. Jeśli jednak zamierzasz usunąć głębsze, starsze przebarwienia, soda oczyszczona nie będzie już tak skuteczna. Konieczna będzie wizyta u dentysty lub wybór jednego z produktów przeznaczonych do wybielania zębów.

Środki ostrożności

Jeśli chcesz poprawić wygląd zębów za pomocą sody oczyszczonej, musisz liczyć się z możliwymi skutkami ubocznymi. Stałe stosowanie tego środka może uszkodzić szkliwo zębów. Soda oczyszczona nie zawiera fluoru, który wzmacnia zęby i zapobiega próchnicy, więc nie zapominaj o stosowaniu zwykłej pasty do zębów. Jeśli nosisz aparat przytwierdzony za pomocą kleju ortodontycznego lub stały aparat retencyjny, nie szczotkuj zębów sodą oczyszczoną, gdyż może rozmiękczyć klej.

Kto nie marzy o pięknym, nieskazitelnie białym uśmiechu? Wszelkie wysiłki zmierzające do poprawy wyglądu nie mogą jednak odbywać się kosztem zdrowia zębów. Bezpieczniejszą opcją jest skorzystanie z usług stomatologa.

$altImage

Chcesz dostawać więcej ciekawostek i ofert specjalnych na maila?

Zapisz się teraz