Śmieszne gry, które bawią dzieci
Badge field

Śmieszne gry, które bawią dzieci

Published date field

Dzieci potrafią śmiać się ze wszystkiego, od niedopasowanych skarpetek po bezsensowne żarty. Gry i zabawy zapewniają dzieciom doskonały nastrój i szeroki uśmiech, dodają im wigoru i uszczęśliwiają. Poniżej znajdziesz kilka propozycji.

Ha, ha, ha...

Ustaw wszystkie dzieci w kółku. Pierwsze mówi „ha”, dziecko stojące obok – „ha, ha”, następne  – „ha, ha, ha” i tak z osoby na osobę dodawane są kolejne „ha”. W miarę jak toczy się gra spróbuj zachować powagę i powstrzymaj śmiech. Gracz, który się roześmieje lub popełni błąd w kolejności „ha”, musi opuścić kółko. Zwycięzcą będzie osoba, która zachowa całkowitą powagę i pozostanie ostatnim graczem w kółku.

Kichajmy wszyscy naraz

W grze powinno wziąć udział co najmniej sześcioro dzieci. Dorosły przypisuje każdemu graczowi literę lub sylabę, tłumacząc, że to ważny dźwięk. Najlepiej wyszeptać ją do ucha dziecka. Dźwięki to „a”, „p”, „si„ i „k”. Następnie dorosły prosi wszystkie dzieci o wykrzyknięcie sekretnej sylaby lub litery, kiedy doliczy do trzech. Powstały dźwięk przypominać będzie głośne kichnięcie.

Pomarańczowy wyścig

Zaproś dzieci, członków rodziny i przyjaciół do udziału w sztafecie. Podziel graczy na co najmniej dwie drużyny ustawione w równej linii. Pierwsza osoba w każdej drużynie bierze pomarańczę i umieszcza ją między podbródkiem a szyją. Po rozpoczęciu gry osoba ta musi podać pomarańczę do kolejnego gracza, który może posłużyć się wyłącznie szyją i podbródkiem – nie wolno używać rąk. Czynność należy wykonywać, aż pomarańcza trafi do ostatniego gracza. Jeśli upadnie na ziemię, wraca na początek linii. Drużyna, która pierwsza ukończy zadanie, zostaje zwycięzcą. Ta dziecinna gra wymaga dużej zręczności, ale dziwaczne pozycje i miny zaangażowanych osób wywołują naprawdę dużo śmiechu.

Śmiech to część zdrowego stylu życia, więc postaraj się jak najczęściej grać z przyjaciółmi i rodziną.

$altImage

Chcesz dostawać więcej ciekawostek i ofert specjalnych na maila?

Zapisz się teraz