Jak zmniejszyć lęk przed zabiegiem dentystycznym?
Badge field

Jak zmniejszyć lęk przed zabiegiem dentystycznym?

Published date field

Bez względu na to, czy obezwładnia Cię paraliżujący strach przed dentystą, czy też odczuwasz tylko lekki niepokój, poniżej znajdziesz kilka wskazówek. Sprawią one, że kolejna wizyta u stomatologa stanie się pozytywnym doświadczeniem.

Zapytaj przyjaciół i członków rodziny.

 1. Jeśli nie wybrałeś jeszcze dentysty, poproś zaufane osoby o pomoc i zapytaj, czy są zadowoleni z usług swojego stomatologa. Poczta pantoflowa to świetny sposób na znalezienie dobrego lekarza.

  Poszukaj dentysty w sieci.
 2. Wiele gabinetów dentystycznych ma swoje strony internetowe, gdzie możesz znaleźć informacje dotyczące stosowanych procedur, rodzaju oferowanych usług, zatrudnionego personelu oraz realizowanych celów i wartości. Jeśli udało Ci się znaleźć kilka obiecujących opcji, zapytaj przyjaciół i sąsiadów, czy są pacjentami którejś z tych klinik i czy cokolwiek o nich wiedzą.

  Wyrażaj swoje uczucia.
 3. Po wyborze dentysty upewnij się, że komunikacja z personelem kliniki przebiega gładko. Pokonaj nieśmiałość! Nie jesteś pierwszym pacjentem, który odczuwa lęk lub niepokój. Wyraź swoje uczucia przed rozpoczęciem zabiegu lub gdy zaczniesz odczuwać dyskomfort. Komunikacja z dentystą powinna być jasna i otwarta. Rozmowa pomoże Ci zrelaksować się, a Twoje doświadczenie w gabinecie dentystycznym będzie dużo przyjemniejsze.

  Zadawaj pytania.
 4. Poproś członków personelu o informacje dotyczące rodzaju zalecanego zabiegu dentystycznego. Po opracowaniu planu leczenia poproś stomatologa o szczegółowe opisanie procedury. Wiedza o tym, czego możesz się spodziewać po zabiegu, uspokoi Twój umysł.

  Odpręż się.
 5. Jeśli przed zabiegiem odczuwasz napięcie lub zdenerwowanie, powiedz o tym dentyście. W zależności od poziomu lęku lekarz pomoże Ci odprężyć się, stosując sedację wziewną przy użyciu podtlenku azotu lub inne metody. Personel gabinetu dentystycznego zrobi wszystko, co w jego mocy, aby zabieg był komfortowy i nie powodował żadnego stresu.

© Copyright 2010 Colgate-Palmolive Company

$altImage

Chcesz dostawać więcej ciekawostek i ofert specjalnych na maila?

Zapisz się teraz