Badge field

Ile kosztuje aparat ortodontyczny Invisalign? | Colgate®

Published date field

Zastanawiasz się nad aparatem Invisalign? Invisalign to leczenie ortodontyczne, które pozwala wyprostować zęby bez użycia konwencjonalnych metalowych aparatów. Invisalign szybko zrewolucjonizował świat ortodoncji. Teraz – oprócz nieładnych metalowych zamków – pacjenci mają do wyboru inną opcję. Leczenie Invisalign polega na noszeniu dopasowanych, przezroczystych plastikowych nakładek, które przesuwają zęby w prawidłowe pozycje. Pacjenci, którzy by nigdy nie rozważali leczenia ortodontycznego, dają szansę Invisalign. Dla wielu osób wybór uzależniony jest od kosztu. Ile kosztuje aparat ortodontyczny Invisalign? Czy wart jest swojej ceny, czy też lepiej zdecydować się na aparat tradycyjny?

Cena aparatu Invisalign jest zwykle nieco wyższa niż zwykłego aparatu. Jak podaje producent, jego średni koszt wynosi od 9000 do 14000 zl. Twój dentysta lub ortodonta mogą zaproponować Ci lepszą cenę. Czynniki, które odgrywają istotną rolę, to stopień ustawienia, jakiego wymagają zęby pacjenta, oraz liczba nakładek, których pacjent będzie potrzebował przez cały okres leczenia. Koszt takiego aparatu znacznie się różni, ale zwykle mieści się w przedziale od 2500 do 4000 zl. Tak, jak zaznaczyliśmy wcześniej, koszt jest różny, bo zależy od przypadku oraz indywidualnych potrzeb pacjenta, dlatego też powinien zostać omówiony z dentystą.

Ostatecznie to pacjent i ortodonta decydują, jakie leczenie jest dla danego pacjenta najlepsze. Średnia cena aparatu Invisalign nie jest znacząco wyższa od ceny zwykłego aparatu ortodontycznego, a unikalne zalety Invisalign – możliwość wyjęcia nakładek, aby można było bez przeszkód zjeść i umyć zęby – są często ważniejsze niż niewielka różnica w cenie. Jeśli koszt jest dla Ciebie problemem, porozmawiaj ze swoim dentystą o możliwościach płatności, jakie oferuje. Wielu udostępnia plany płatności dopasowane do możliwości pacjenta, aby rozłożyć koszty aparatu Invisalign w dłuższym okresie.

$altImage

Chcesz dostawać więcej ciekawostek i ofert specjalnych na maila?

Zapisz się teraz