młoda osoba dotykająca swoich policzków i uśmiechnięta
Badge field

Czy nadtlenek wodoru można łączyć z sodą oczyszczoną w celu wybielenia zębów?

Każdy chce mieć bielsze zęby. Dlaczego nie? Pierwsze wrażenie jest natychmiastowe, a jasny uśmiech jest oznaką nie tylko dobrego nastroju, ale również zwiększa atrakcyjność. Ma to duże znaczenie – badania wykonane już około 1920 roku pokazały, że ludzie postrzegani w pozytywnym świetle z jednego powodu są tak postrzegani częściej również w innych dziedzinach. Ten błąd poznawczy nazywany jest „efektem aureoli”. Wyjaśnia on częściowo, dlaczego zwykły uśmiech może natychmiast kojarzyć się innym z takimi pożądanymi cechami społecznymi, jak młodzieńczość, wigor, pewność siebie, przywiązywanie wagi do szczegółów, inteligencja i sukces. Właśnie dlatego wszyscy chcemy mieć perłowo białe zęby.

Samodzielne wybielanie zębów

Zwykle chcemy jak najszybciej wybielić zęby. Domowe sposoby wybielania obiecują jaśniejszy uśmiech niewielkim kosztem i przy minimalnym nakładzie czasu. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy natychmiastw domu stosować techniki, o których gdzieś przeczytaliśmy. Przed wypróbowaniem jakiejkolwiek opcji wybielania najlepiej skonsultować się z dentystą, nawet jeśli składniki preparatu nie wzbudzają żadnych podejrzeń. Nadtlenek wodoru i soda oczyszczona to dwa popularne, domowe środki wybielające zęby.

Minusy samodzielnego stosowania nadtlenku wodoru

Nadtlenek wodoru skutecznie wybiela zęby, jednak nie oznacza to, że można go samodzielnie stosować. Jak wyjaśnia Medonet, nadtlenek wodoru jest substancją chemiczną i może powodować poważne skutki uboczne. Im wyższe stężenie, tym poważniejsze mogą być te skutki.

Korzyści ze stosowania sody oczyszczonej w domu

Soda oczyszczona również wykazuje silne właściwości wybielające zęby, ale stosowana niewłaściwie może zetrzeć szkliwo i spowodować nadwrażliwość. Niektóre preparaty mogą zawierać nadtlenek wodoru i sodę oczyszczoną we właściwych proporcjach, które zapobiegają ściernemu działaniu tej drugiej substancji, ale ich regularne stosowanie wiąże się z ryzykiem odradzanym przez dentystów.

Bezpieczne środki rozjaśniające uśmiech

Aby skorzystać z potężnych środków rozjaśniających zęby w warunkach domowych, poszukaj produktów zawierających nadtlenek wodoru lub sodę oczyszczoną. Skonsultuj się z dentystą, który poleci Ci skuteczne produkty niewiążące się z ryzykiem uszkodzenia zębów. Pasta wybielająca zawiera zalecane składniki wzmacniające zęby, takie jak fluor, oraz silne środki rozjaśniające, takie jak nadtlenek wodoru i soda oczyszczona we właściwych, bezpiecznych proporcjach.

$altImage

Chcesz dostawać więcej ciekawostek i ofert specjalnych na maila?

Zapisz się teraz