Dwie młode kobiety będące na zewnątrz uśmiechają

Czy światło wybielające zęby jest skuteczne?

Czy światło wybielające zęby działa?

Po pierwsze – jak ten mechanizm działania? Światło musi być stosowane w połączeniu ze środkiem wybielającym zęby, takim jak nadtlenek wodoru. Po nałożeniu środka światło skierowane na zęby aktywuje czynnik wybielający.

Ale czy warto stosować aktywację świetlną? Jak się okazuje, aktywacja laserem, światłem halogenowym i LED znacznie rozjaśnia odcień zębów, a efekt utrzymuje się dłużej niż w przypadku środków wybielających nieaktywowanych światłem. Laser i światło halogenowe są najbardziej skuteczne.

Czy wybielanie zębów światłem jest bezpieczne?

Wszystko zależy od tego, jak jest stosowane.

Nieprawidłowo stosowane światło ultrafioletowe stwarza pewne ryzyko. Może spowodować poparzenie tkanek miękkich, podrażnienie dziąseł, uszkodzenie zębów i wrażliwość zębów. Właśnie dlatego dentysta podejmie wszelkie konieczne środki ostrożności, aby chronić twoje zęby i dziąsła podczas wybielania za pomocą światła ultrafioletowego.

W przypadku domowych zastosowań postępuj zgodnie z instrukcjami producenta. Dotyczy to zwłaszcza czasu stosowania czynnika wybielającego i światła LED.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących światła wybielającego zęby, skonsultuj się z dentystą, który przedstawi Ci dostępne opcje. Wskaże najlepsze dla ciebie metody wybielające i aktywacji świetlnej (laser, światło ultrafioletowe, halogenowe lub LED).

Opisując różne metody wybielania zębów światłem, chcemy udzielić ci porad konsumenckich przydatnych podczas rozmowy ze stomatologiem.

Nadszedł ten specjalny dzień, wszystko przygotowane? Chcesz wyglądać młodziej? Nie pijesz już kawy i czerwonego wina, nie palisz i chcesz pozbyć się z zębów przebarwień powstałych pod wpływem dawnych nawyków?

Bez względu na powód, dla którego chcesz mieć bielsze zęby, pamiętaj, że jasny uśmiech można uzyskać w naprawdę prosty sposób. Dostępnych jest wiele różnych opcji wybielania zębów; niektóre obejmują stosowanie światła halogenowego, ultrafioletowego i LED, które wspomagają cały proces. Ale czy naprawdę warto płacić dodatkowe pieniądze? I przede wszystkim – czy stosowanie światła jest bezpieczne?

Jakie metody wybielania zębów światłem są dostępne?

Dla własnej wygody możesz w domu stosować wiele różnych ogólnodostępnych metod wybielania zębów. Możesz również udać się do dentysty, który wykona kosmetyczny zabieg wybielania, a w razie potrzeby zaleci stosowanie dodatkowych środków w domu. Wszystko zależy od twojego budżetu i czasu, jakim dysponujesz.

Wybielanie zębów możliwe jest dzięki wielu różnym metodom, począwszy od wybielających past do zębów, a skończywszy na świetle wybielającym. Podczas zabiegu wybielania zębów stosuje się zwykle trzy rodzaje światła:

  • Światło ultrafioletowe (UV) to rodzaj promieniowania magnetycznego, który powoduje powstawanie ciepła w procesie wybielania. Jednym z typów światła ultrafioletowego wykorzystywanego do wybielania zębów jest laser. Wybielanie z wykorzystaniem tego światła zwykle wykonuje się w gabinecie dentystycznym, ponieważ w warunkach domowych istnieje ryzyko poparzeń.
  • Światło halogenowe wytwarza ciepło z wolframu, który znajduje się w jego centrum. Podobnie jak w przypadku światła ultrafioletowego, ten rodzaj światła stosowany jest głównie w gabinetach dentystycznych.
  • Lampa LED wytwarza niebieskie światło, które wzmacnia proces wybielania zębów bez wytwarzania promieniowania cieplnego. Większość ogólnodostępnych zestawów wybielających wykorzystujących działanie światła zawiera lampę LED – oczywiście dentysta może również użyć niebieskiego światła.
$altImage

Chcesz dostawać więcej ciekawostek i ofert specjalnych na maila?

Zapisz się teraz