kobieta uśmiech

Czy wybielanie zębów lampą LED jest dla Ciebie?

Na dzisiejszym rynku dostępnych jest wiele opcji wybielania zębów – od pasków i żeli sprzedawanych w aptekach do zabiegów wykonywanych w gabinecie dentystycznym, a to nie wszystko. Pośrednim rozwiązaniem jest wybielanie zębów lampą LED. Procedura jest mało inwazyjna i oferuje świetne rezultaty. Dowiedz się, czy jest odpowiednia dla Ciebie.

Jak działa system wybielania zębów lampą LED?

LED (ang. Light Emitting Diode) to skrót oznaczający diodę emitującą światło. Właśnie ten rodzaj światła aktywuje czynniki wybielające. Przed naświetlaniem na przednie zęby nakładana jest specjalna nakładka. Lampa LED aktywuje roztwór wybielający. Czynniki wybielające można podzielić na dwie grupy. Roztwory zawierające wybielacz usuwają przebarwienia na powierzchni zębów i pod nią. Produkty bez wybielacza eliminują wyłącznie plamy powierzchniowe. Rodzaj składników i ich siła różnią się w zależności od rozwiązania. Systemy wybielania lampą LED można nabyć w sklepie lub gabinecie stomatologicznym i stosować w domu. Możesz również poddać się zabiegowi u dentysty. Systemy stosowane w gabinetach dentystycznych mają silniejsze działanie. Pojedynczy system zwykle obejmuje kilka fiolek z czynnikiem wybielającym, aplikatory, nakładki oraz lampę LED. Procedurę należy powtarzać przez kilka dni.

Bezpieczeństwo stosowania systemów wybielania zębów lampą LED

Czy wybielanie zębów lampą LED jest bezpieczne? W większości przypadków, tak. Czasami jednak może rozwinąć się nadwrażliwość. Dzieje się tak na skutek działania roztworu żelowego (czynnika wybielającego) i zależy od jego siły oraz sposobu korzystania. Jeśli chodzi o nadwrażliwość zębów, każda osoba jest inna i inaczej reaguje na działanie tego systemu, więc zawsze należy przestrzegać podanych instrukcji.

Systemy wybielania lampą LED a inne produkty do stosowania w domu

Jaki system wybielania zębów lampą LED przynosi najlepsze rezultaty?

Co z innymi domowymi rozwiązaniami? Jeśli myślisz o wypróbowaniu metody wybielania, która nie wykorzystuje światła generowanego przez diody LED, masz do wyboru kilka opcji. Produkty wybielające sprzedawane bez recepty, takie jak paski lub pasty, rozjaśniają wyłącznie powierzchnię zębów. Są skuteczne, ale w ograniczonym zakresie. Pasty wybielające można stosować z innymi produktami tego typu (np. z lampami LED).

Wybielanie nie może zastąpić regularnej higieny jamy ustnej

Należy pamiętać, że systemy wybielania zębów lampą LED nie są metodami czyszczenia. Nie przerywaj codziennej rutyny szczotkowania i nitkowania (zwanego również czyszczeniem przestrzeni międzyzębowych) po posiłkach i regularnie udawaj się do dentysty na wizyty kontrolne oraz profesjonalne czyszczenie zębów.

Jeśli chcesz rozjaśnić swój uśmiech, pamiętaj o jednym: masz do wyboru wiele opcji. Lampa LED zapewnia bardzo dobre rezultaty. Możesz ją stosować w domu bądź w gabinecie dentystycznym. Porozmawiaj ze stomatologiem o tym, który system będzie dla Ciebie najlepszy.