Młoda kobieta uśmiecha się

Czy koszt profesjonalnego wybielania zębów jest tego wart?

Regularnie i dokładnie szczotkujesz zęby dwa razy dziennie, nitkujesz je lub czyścisz przestrzenie międzyzębowe, lecz Twój uśmiech nadal nie jest wystarczająco jasny? Prawidłowa higiena jamy ustnej to pierwszy krok do zapobiegania przebarwieniom zębów, lecz aby uzyskać perłowobiały kolor, trzeba podjąć dodatkowe działania. Jakie są przyczyny żółknięcia lub przebarwienia zębów? Czynniki takie jak proces starzenia, leki, kawa, herbata, a nawet niektóre produkty spożywcze mają wpływ na stan zębów.

Dentysta może zalecić Ci kilka metod wybielania.

Rodzaje profesjonalnego wybielania zębów

  • Wybielanie w gabinecie dentystycznym – Dentysta ostrożnie nakłada na Twoje zęby żel o silnych właściwościach wybielających.
  • Spersonalizowane nakładki do stosowania w domu – Procedura przypomina zabieg wykonywany w gabinecie dentystycznym, jednak dla własnej wygody możesz stosować nakładkę w domu, gdyż wypełniona jest ona żelem o słabszych właściwościach wybielających.

Co sprawia, że profesjonalne wybielanie jest wyjątkowe?

Dzięki żelom dostępnym na receptę, ogólnodostępnym produktom i profesjonalnym zabiegom wybielającym możesz przywrócić sobie błyszczący uśmiech. Jak wyjaśnia Infodent24, środki wybielające takie jak pasty, paski, nakładki i pisaki, zawierają nadtlenek wodoru lub mocznika. Jednak z powodu różnicy w stężeniach składników aktywnych zawartych w tych czynnikach, profesjonalne wybielanie jest droższe.

Profesjonalne zabiegi wiążą się z następującymi korzyściami:

  • Nadzór dentysty – Przed przystąpieniem do wybielania dentysta wykona kontrolę stanu jamy ustnej, aby upewnić się, że Twoje zęby i dziąsła są zdrowe, a więc że zabieg im nie zaszkodzi; sprawdzi również, czy masz korony lub licówki, które nie poddają się wybielaniu.
  • Silniejsze czynniki wybielające – Profesjonalne zabiegi wybielania w gabinecie stomatologicznym są dokładnie monitorowane i wiążą się z wykorzystaniem wyższych stężeń żelu wybielającego. W wyniku tego u niektórych pacjentów może rozwinąć się przemijająca wrażliwość; dentysta może umieścić na dziąsłach specjalny żel, aby ochronić tkanki miękkie przed podrażnieniem spowodowanym żelem wybielającym.
  • Szybsze rezultaty – Ponieważ stężenie czynników wybielających używanych w gabinecie dentystycznym jest wyższe niż w przypadku produktów stosowanych w domu, efekty są widoczne natychmiast, co oznacza, że nie musisz czekać na nie kilka tygodni.

Pamiętaj, że przebarwienia zębów mogą być spowodowane konkretnymi przyczynami lub chorobą, która wymaga leczenia stomatologicznego. Zanim więc wybierzesz metodę rozjaśniającą uśmiech, skonsultuj się z dentystą.

Dla kogo przeznaczone jest profesjonalne wybielanie zębów?

Dobra wiadomość jest taka, że z profesjonalnego wybielania zębów może skorzystać większość ludzi dorosłych, jeśli nie występują u nich żadne problemy związane ze zdrowiem jamy ustnej. Jeśli nie dokucza Ci wrażliwość lub recesja dziąseł, możesz mieć większą odporność na środki chemiczne stosowane w zabiegach wybielających. Zabiegi te dobrze sprawdzają się u osób z uporczywymi, żółtawymi plamami, jednak w przypadku brązowawych lub szarawych przebarwień ich skuteczność jest zwykle niższa. Profesjonalne wybielanie to dobre rozwiązanie dla osób bez odbudowy przednich zębów; wypełnienia w kolorze zęba, korony i wkręty nie poddają się wybielaniu. Dentysta powie Ci, czy Twoje zęby nadają się do profesjonalnego wybielania i jakie opcje są najlepsze dla Ciebie.

Alternatywne opcje

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na profesjonalne wybielanie zębów, nie martw się – dostępnych jest wiele alternatywnych rozwiązań, które poprawią Twój uśmiech:

  • Profesjonalne czyszczenie – Regularne czyszczenie zębów pomaga zmniejszyć, a czasem nawet usunąć, przebarwienia.
  • Licówki lub bonding – To dobre rozwiązanie dla osób z odbudową przednich zębów. Licówki lub bonding pomagają uzyskać błyszczący uśmiech.
  • Ogólnodostępne produkty wybielające – Wybielające pasty do zębów, zestawy i żele to przystępne cenowo rozwiązania, które pomagają w przypadku mniejszych przebarwień.

Czy warto wykonać profesjonalne wybielanie?

Po wizycie u dentysty i pomyślnym przeglądzie możesz wybrać metodę, która pomoże Ci rozjaśnić swój uśmiech – wszystko zależy od Twojego budżetu i preferencji. Jeśli zależy Ci na jak najszybszych rezultatach, wybierz zabieg wykonywany w gabinecie dentystycznym. W przypadku wrażliwych zębów dentysta może zalecić spersonalizowaną nakładkę wybielającą do komfortowego stosowania w domu. Na rynku dostępnych jest wiele przystępnych cenowo i wygodnych w użyciu produktów wybielających, które nie wymagają recepty i pozwolą Ci uzyskać utęskniony, błyszczący uśmiech!

$altImage

Chcesz dostawać więcej ciekawostek i ofert specjalnych na maila?

Zapisz się teraz