wybielacze zębów

Jakie są najlepsze opcje natychmiastowego wybielania zębów?

Technologia wybielania zębów jest dużo szybsza, bezpieczniejsza i skuteczniejsza niż w przeszłości. W sklepach dostępnych jest wiele produktów wybielających. Jeśli czeka Cię wielkie wydarzenie, zapoznaj się z natychmiastowymi zabiegami wybielania, wykonywanymi w gabinecie dentystycznym, oraz z produktami sprzedawanymi bez recepty, które można stosować w dowolnej chwili.

Zabiegi natychmiastowego wybielania zębów wykonywane w gabinecie dentystycznym

Profesjonalne zabiegi wybielania to prawdziwa okazja. Dentysta wybierze procedurę odpowiednią do Twoich zębów, a nawet zleci wykonanie odcisku pod spersonalizowaną nakładkę lub przed zabiegiem wybielania w gabinecie dentystycznym. Zabieg w gabinecie obejmuje zwykle więcej niż jedną wizytę. Każda trwa 30–90 minut w zależności od tego, jakie czynności wydadzą się stomatologowi odpowiednie. Jak wyjaśnia portal Medonet, dentysta może wybielić zęby za pomocą lasera lub lampy.

Po wybieleniu zębów u stomatologa możesz wypróbować produkt sprzedawany bez recepty do stosowania w domu, który pozwoli Ci zachować piękny uśmiech. Jak wyjaśnia portal Medonet, wybielanie gabinetowe będzie jednak nie tylko bezpieczniejsze dla naszych zębów, ale także bardziej efektywne – zęby będą bielsze przez dłuższy czas. Oto, jak przebiega typowy zabieg:

  • Dentysta nakłada na dziąsła specjalny żel, aby zabezpieczyć je przed działaniem czynnika wybielającego.
  • Następnie nakłada ten czynnik – stężony nadtlenek wodoru – na osiem przednich zębów.
  • Za pomocą specjalnej lampy wzmacnia efekty zabiegu.
  • W ciągu godziny Twoje zęby będą bielsze o 10 odcieni.

Przenośne systemy wybielające zęby, które można wykonać w domu

Prawdopodobnie zdarzyło Ci się dostrzec na półkach apteki plastry wybielające, żel wybielający do smarowania zębów, pastę wybielającą, szczoteczki, nakładki i sztyfty. Produkty te są często tanie i łatwe w użyciu podczas wieczornych zabiegów pielęgnacyjnych. Pomimo tego, że ich skuteczność i szybkość działania jest mniejsza niż w przypadku zabiegów wykonywanych u stomatologa, mogą one zauważalnie rozjaśnić zęby.

Jak działa wybielająca pasta do zębów?

Wybielająca pasta to dobry sposób na bezpieczne rozjaśnianie zębów w ramach regularnej rutyny pielęgnacyjnej. Zawiera ona 2% nadtlenku wodoru. Ten sprzedawany bez recepty produkt zwykle przynosi zauważalne efekty po czterech tygodniach stosowania. Wzmacnia również efekty zabiegu wykonanego w gabinecie dentystycznym i, podobnie jak zwykłe pasty do zębów, chroni przed próchnicą.

Jak używać przenośnych szczoteczek do zębów w celu usuwania plam powierzchniowych?

W sklepach dostępne są również produkty, które możesz wszędzie ze sobą zabrać! Przenośne szczoteczki do zębów są małe, nie wymagają stosowania wody ani płukania, więc możesz ich używać praktycznie w każdym miejscu. Są one w stanie usunąć przebarwienia, zanim się utrwalą, np. po spożyciu jagód, czerwonego wina lub kawy.

Zestawy do wybielania zębów w domu

Możesz poprosić dentystę o żel do stosowania w domu. Wybielanie zębów przy użyciu takiego produktu trwa dłużej niż w przypadku natychmiastowego wybielania w gabinecie, ale jest wygodniejsze i bardziej komfortowe. Stomatolog wręczy Ci nakładkę wypełnioną żelem wybielającym. Będziesz ją nosić wieczorami przez ustalony czas, np. podczas oglądania telewizji lub czytania. W zależności od zaleceń dentysty czas ten może wynosić 2–4 tygodnie. Takie nakładki są zwykle sprzedawane na receptę i mają silniejsze działanie wybielające, więc zapewniają fantastyczne rezultaty.

W sklepach można również dostać nakładki z żelem wybielającym sprzedawane bez recepty. Nie wykazują one tak silnego działania, ale z czasem dostrzeżesz efekty.

Przenośne sztyfty wybielające

Sztyfty wybielające to nowa, przenośna metoda wybielania zębów. Podobnie jak szczoteczki, sztyfty te można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Zawierają one żel z nadtlenkiem wodoru, który stosuje się po szczotkowaniu. Żel szybko się suszy i można go stosować wszędzie – nie trzeba czekać do wieczora jak w przypadku nakładek.

Inne sposoby wybielania zębów

Jak wyjaśnia portal Medonet, aby efekty wybielania były bardziej długotrwałe:

  • Warto zrezygnować z produktów przebarwiających zęby, takich jak kawa, herbata czy wino.
  • Należy też pamiętać o odpowiedniej higienie i codziennym czyszczeniu zębów. Co pół roku warto wykonać fluoryzację i usunąć kamień z zębów.

W sklepach dostępnych jest wiele produktów wybielających zęby, ale tylko dentysta powie Ci, które rozwiązanie będzie najlepsze dla Ciebie. Jeśli potrzebujesz taniego produktu do stosowania w domu, skonsultuj się ze stomatologiem lub higienistką dentystyczną.

$altImage

Chcesz dostawać więcej ciekawostek i ofert specjalnych na maila?

Zapisz się teraz