wybielanie zębów w domu

Twój najlepszy domowy środek wybielający zęby

Jedna z przyczyn przebarwienia zębów może wiązać się ze spożywaniem ulubionych posiłków i napojów, takich jak kawa, wino i inne kwaśne płyny. Nie oznacza to jednak, że musisz unikać tych przyjemności. Poniżej znajdziesz kilka sposobów na wybielenie zębów domowycmi środkami.

Jak wybielić zęby w domu?

Chcesz rozjaśnić swój uśmiech? Zacznij od wizyty u dentysty, który rozpozna przyczynę przebarwienia i zaleci metodę wybielania najlepszą dla Ciebie. Czy wiesz, że istnieją różne rodzaje plan na zębach? Przebarwienia zewnętrzne to plamy powierzchniowe spowodowane spożywaniem niektórych posiłków lub napojów, takich jak kawa, wino i kwaśne płyny. Palenie papierosów i stosowanie innych produktów tytoniowych również może przyczynić się do zżółknięcia zębów. Dobra wiadomość jest taka, że większość domowych środków wybielających i produktów sprzedawanych bez recepty jest w stanie usunąć plamy występujące na zewnętrznej powierzchni zębów, czyli na szkliwie.

Domowe, spersonalizowane nakładki do wybielania zębów

Spersonalizowane nakładki wykonywane są przez dentystę i przeznaczone do wybielania zębów w domu. Za pomocą specjalnie dostosowanej, plastikowej nakładki stomatolog nałoży na Twoje zęby środek wybielający. Można ją nosić w zaciszu domowym. Otrzymasz również instrukcje dotyczące czasu stosowania. Chociaż efekt nie pojawia się natychmiast, noszenie takich nakładek sprawi, że plamy znikną z powierzchni zębów.

Środki wybielające zęby sprzedawane bez recepty

Wprowadzenie do codziennej rutyny pielęgnacyjnej wybielającej pasty, żelu lub płynu do płukania jamy ustnej pomoże Ci zmniejszyć przebarwienia zębów. W porównaniu z produktami stosowanymi w gabinecie dentystycznym produkty sprzedawane bez recepty zawierają niższe stężenia składników wybielających i są w stanie rozjaśnić uśmiech. Pamiętaj o zapoznaniu się z instrukcjami na opakowaniu!

Chociaż domowe i sprzedawane bez recepty produkty nie poradzą sobie z wewnętrznymi plamami (czyli przebarwieniami wewnątrz struktur zęba), dentysta może zalecić Ci zabieg wybielania zębów wykonany w gabinecie; usuwa on uporczywe plamy spowodowane niektórymi lekami lub stanami chorobowymi.

Nawyki, które pomogą Ci wybielić zęby

Najlepszym sposobem na zachowanie jasnego uśmiechu i uniknięcie przebarwień jest prawidłowa higiena jamy ustnej:

  • Szczotkuj zęby dwa razy dziennie
  • Nitkuj zęby lub stosuj inne metody czyszczenia przestrzeni międzyzębowych
  • Ogranicz spożywanie pokarmów i napojów, które przebarwiają zęby
  • Regularnie odwiedzaj dentystę

Możesz przywrócić sobie jasny, piękny uśmiech w domowym zaciszu. Skonsultuj się najpierw z dentystą, który pomoże Ci wybrać opcję wybielania najlepszą dla Ciebie. Jeśli na Twoich zębach pojawiły się zewnętrzne przebarwienia, często spowodowane nawykami (np. paleniem papierosów, a nawet spożywaniem ulubionych napojów), pomóc Ci mogą domowe środki wybielające. Dbaj o zęby, aby zapobiec powstawaniu nowych plam. Szczotkuj zęby dwa razy dziennie i czyść trudno dostępne przestrzenie międzyzębowe nitką dentystyczną lub innymi urządzeniami. Nie zapominaj również o regularnych wizytach u dentysty i zabiegach czyszczenia.