Jak wybrać najlepszą wybielającą pastę do zębów, która zapewni Ci błyszczący uśmiech?
Badge field

Jak wybrać najlepszą wybielającą pastę do zębów, która zapewni Ci błyszczący uśmiech?

Published date field

Wystarczy wejść do najbliższej drogerii i skierować się w stronę półki z produktami do higieny jamy ustnej, aby szybko zdać sobie sprawę, jak wiele produktów pretenduje do roli najlepszej wybielającej pasty do zębów. Wszystkie one różnią się jednak pod względem zawartości składników aktywnych i oferowanych korzyści, co znacznie utrudnia podjęcie decyzji. Bez względu na to, czy chcesz rozjaśnić uśmiech, czy przywrócić zębom dawny połysk, zrozumienie różnic między produktami wybielającymi ułatwi Ci dokonanie wyboru.

Aktywne składniki

Produkty wybielające zęby różnią się przede wszystkim zawartością składników aktywnych. Można je podzielić na dwie główne kategorie:

  1. Wybielające pasty do zębów, które usuwają przebarwienia powierzchniowe. Zawierają składniki ścierające o właściwościach polerujących. Nie zmieniają barwy zębów, ale usuwają przebarwienia. Należy pamiętać, że chociaż pasty z tej kategorii nie zawierają środków wybielających, z biegiem czasu mogą powodować nadwrażliwość zębów. Jeśli sprawiają Ci dyskomfort, przerwij ich stosowanie.

  2. Pasty do zębów ze środkiem wybielającym i żele wybielające. Jeśli chcesz zapewnić sobie błyszczący uśmiech, wybierz pastę do zębów ze środkiem wybielającym, takim jak nadtlenek wodoru lub nadtlenek mocznika. Oba eliminują ciemne plamy i rozjaśniają szkliwo. W porównaniu z produktami usuwającymi przebarwienia powierzchniowe zwykle zapewniają szybszy efekt, widoczny już po dwóch dniach stosowania.

Ochrona szkliwa

Po wybielaniu zębów warto użyć pasty wzmacniającej i chroniącej szkliwo, która pomoże Ci zachować jasny uśmiech. Zwiększając wytrzymałość osłabionych obszarów zęba, produkty chroniące szkliwo zapobiegają wnikaniu substancji przebarwiających. To doskonałe rozwiązanie zapewni Twoim zębom efektowny połysk.

Inne korzyści

W porze szczotkowania zwykle nie masz czasu na korzystanie z wielu różnych produktów, dlatego warto wybrać pastę wybielającą, która oferuje inne korzyści, np. ochronę przed ubytkami, świeży oddech i zdrowe dziąsła. Powinna również zawierać wzmacniający szkliwo fluor oraz łagodne środki ścierające, takie jak laurylosiarczan sodu, który pielęgnuje zęby i zapobiega przebarwieniom.

Jak podaje portal Medonet, przed rozpoczęciem stosowania produktu wybielającego najlepiej skonsultować się z dentystą, zwłaszcza jeśli masz wiele plomb lub nosisz korony. Mogą one wpływać na działanie środków wybielających, dlatego warto poprosić o pomoc specjalistę, który pomoże Ci dobrać produkt zawierający odpowiednie składniki aktywne. W ten sposób zapewnisz sobie ładny, biały uśmiech.

Komfort i nadwrażliwość zębów

To prawda, że najczęstszym efektem ubocznym stosowania środków wybielających jest lekka nadwrażliwość zębów. Jeśli używasz past zawierających te środki i dokucza Ci ból zębów lub dziąseł, wybierz produkty, których składniki aktywne mają łagodniejsze działanie. Wypróbuj pastę usuwającą przebarwienia powierzchniowe lub zawierającą środki wybielające, ale przeznaczoną dla osób o wrażliwych zębach. W ten sposób zapewnisz sobie wszystkie korzyści płynące z past wybielających bez odczuwania dyskomfortu.

Wybielające pasty do zębów przeznaczone są dla całej rodziny, a ich stosowanie jest bezpieczne. Warto jednak porozmawiać z dentystą o tym, w jaki sposób możesz zachować jasny uśmiech. Zapoznaj się z listą składników i oferowanymi korzyściami, a na pewno znajdziesz wybielającą pastę do zębów, która będzie dla Ciebie najlepsza.

$altImage

Chcesz dostawać więcej ciekawostek i ofert specjalnych na maila?

Zapisz się teraz