Jak działają paski wybielające?
Działanie pasków wybielających jest oparte na procesie chemicznym. Polega on na utlenianiu związków organicznych o złożonej budowie i dużej masie cząsteczkowej będących przyczyną przebarwień. Ulegają one rozpadowi do mniejszych cząsteczek, dzięki czemu uzyskuje się efekt bielszych zębów. Aktywnym składnikiem odpowiedzialnym za wybielanie jest nadtlenek wodoru. Może on usuwać przebarwienia zewnątrzpochodne spowodowane dietą. Usunięcie głębszych przebarwień, które są wynikiem chorób ogólnoustrojowych, uwarunkowaniami genetycznymi lub skutkiem ubocznym stosowanych leków nie jest możliwe domowymi metodami.
Paski z jednej strony są pokryte żelem wybielającym. Zostały tak zaprojektowane, aby dobrze przylegały do powierzchni zębów. Mogą różnić się rozmiarami. Dłuższe zakłada się na górny łuk zębowy, a krótsze przeznaczone są do dolnych zębów. Paski wybielające są łatwe w użyciu i wygodne w aplikacji.
Aplikacja polega na odklejeniu paska i odsłonięciu żelu wybielającego. Następnie należy ostrożnie przykleić paski, dostosowując je do kształtu i wielkości zębów. Muszą dobrze przylegać do ich powierzchni. Nie powinno przekraczać się czasu aplikacji określonego przez instrukcję użycia ze względu na ryzyko wystąpienia nadwrażliwości. Po zakończeniu wystarczy odkleić ostrożnie paski i wypłukać resztki pozostałego żelu wodą.