zbliżenie osoby sączącej ze słomki

Jak zachować białe zęby?

Bez względu na to, czy Twoje zęby są naturalnie białe, czy też korzyści przyniósł Ci zabieg wybielający, pamiętaj, że wiele jeszcze przed Tobą – o piękny, błyszczący uśmiech należy odpowiednio zadbać. Podobnie jak po wyjeździe z myjni samochodowej starasz się unikać jeżdżenia po błotnistych kałużach, zachowanie białego koloru zębów wymagać będzie właściwej pielęgnacji. Jeśli chcesz wiedzieć, co robić, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Ogranicz spożycie produktów powodujących przebarwienia

Jeśli codzienne rano pijesz kawę, a po południu chwytasz puszkę coli, w pewnym momencie możesz zauważyć, że Twoje zęby straciły biały połysk. Kawa, herbata, cola i czerwone wino to płyny, które powodują przebarwienia na zębach, jeśli więc chcesz zachować biały kolor, ogranicz ich spożycie.

  • WSKAZÓWKA: Używaj słomki. Jeśli nie potrafisz wyrzec się przyjemności związanej z piciem tych napojów, używaj słomki, zwłaszcza przez kilka dni po zabiegu wybielającym. Picie przez słomkę ogranicza ilość płynu stykającego się z powierzchnią zębów. Na rynku dostępne są nawet zestawy słomek do wielokrotnego użytku, które można stosować w dowolnej chwili.

Rzuć palenie

Zaprzestanie palenia nie tylko sprawi, że Twoje zęby będą bielsze – stosowanie tytoniu wiąże się z wieloma zagrożeniami dla zdrowia jamy ustnej, takimi jak choroby dziąseł, nowotwór, zanik smaku i wolniejsze gojenie się ran po niektórych zabiegach stomatologicznych. Wyeliminowanie tytoniu z codziennej rutyny może drastycznie poprawić wygląd zębów i zdrowie całej jamy ustnej.

Stosuj wybielającą pastę do zębów

Wybielająca pasta do zębów to doskonały sposób na przebarwienia powierzchniowe, które gromadzą się w ciągu dnia. Niektórzy stosują nawet nadtlenek wodoru, aby osiągnąć zadowalające wyniki. To naprawdę proste – odświeżysz zęby dwa razy dziennie i będziesz mieć więcej powodów do uśmiechu.

Pij wodę po spożyciu barwiącego napoju

Korzystaj z przyjemności, jakie dają napoje powodujące przebarwienia zębów, ale z umiarem. Pij wodę po spożyciu takiego napoju – przynosi ona ogólne korzyści zdrowotne i pomaga usuwać resztki ciemnych płynów z powierzchni zębów. Wypróbuj następującą metodę – po każdym łyku kawy, herbaty lub gorącej czekolady wypij trochę wody. Przyjemność płynąca z ulubionego napoju będzie trwać dłużej!

Myj zęby po spożyciu barwiącego napoju

Im dłużej płyn pozostaje na zębach, tym bardziej widoczna będzie plama. Miej przy sobie szczoteczkę i pastę do zębów i zrób z nich pożytek po przerwie na kawę. Pamiętaj jednak, że po spożyciu kwaśnego płynu, takiego jak kawa, należy odczekać przynajmniej 30 minut. Jeśli umyjesz zęby za wcześnie, kwas może zostać przeniesiony na inne powierzchnie zębów.

Nie zapominaj o codziennej rutynie pielęgnacyjnej

Najlepszym sposobem na przebarwienia jest prawidłowa higiena jamy ustnej. W płytce nazębnej gromadzą się substancje barwiące, więc jej usuwanie ograniczy intensywność przebarwień. Szczotkuj zęby dwa razy dziennie, a Twoja jama ustna będzie czysta, zdrowa i wolna od plam. Nitkuj je raz dziennie, a zapobiegniesz powstawaniu przebarwień między zębami.

Regularnie udawaj się do dentysty na profesjonalne zabiegi czyszczenia

Oprócz codziennej pielęgnacji co można zrobić, aby zachować białe zeby? Co najmniej dwa razy w roku udawaj się do dentysty na wizyty kontrolne. Stomatolog lub higienistka wypoleruje zęby i usunie przebarwienia powierzchniowe podczas profesjonalnego zabiegu czyszczenia. Działanie ścierne stosowanych środków skutecznie zwalcza plamy i eliminuje potrzebę ponownego wybielania.

Prawidłowe szczotkowanie i profesjonalne czyszczenie pozwolą Ci zachować piękny uśmiech. Przebarwienia mogą jednak wystąpić ponownie po pewnym czasie, nawet jeśli nie pijesz kawy ani nie palisz. Przed wyborem metody wybielania skonsultuj się z dentystą i zawsze stosuj produkty zatwierdzone przez odpowiednie organy.

$altImage

Chcesz dostawać więcej ciekawostek i ofert specjalnych na maila?

Zapisz się teraz