Kobieta uśmiecha się trzymając płyn do płukania ust

Płyn do płukania jamy ustnej - dobry produkt przeciw chorobie dziąseł

Jeśli odczuwasz ból dziąseł po nitkowaniu lub jeśli po szczotkowaniu i wypluciu pasty do zębów w zlewie pojawiły się czerwonawe plamy, być może rozwijają się u Ciebie pierwsze objawy choroby dziąseł. Ten łagodny etap obejmuje zwykle stan zapalny. Nieleczone zapalenie dziąseł może jednak przerodzić się w chorobę przyzębia, czyli poważny stan, który może skończyć się utratą zębów.

Choroba dziąseł rozwija się pod wypływem bakterii, które zamieszkują jamę ustną i przyczyniają się do rozwoju płytki oraz kamienia nazębnego. Należy więc koniecznie podjąć odpowiednie kroki, które usuną bakterie, zanim na dobre zadomowią się w jamie ustnej. Stosowanie płynów do płukania ust przeciw chorobie dziąseł, pomoże Ci zwalczyć drobnoustroje i zachować zdrowy i naturalny uśmiech!

Czas zacząć działać

Jeśli płytka bakteryjna nie zostanie całkowicie usunięta z zębów i okolic dziąseł, mogą rozwinąć się wczesne objawy choroby dziąseł, czyli stan zapalny. Występuje wtedy nieprzyjemny zapach z ust, obrzęk i krwawienie. Zaawansowane objawy to m.in. nadwrażliwość, a nawet rozchwianie zębów, ból podczas żucia i recesja brzegu dziąsłowego. Jeśli zauważysz u siebie któryś z tych objawów, nie zwlekaj i skontaktuj się z dentystą! Im wcześniej rozpoczniesz walkę, tym większe masz szanse na wygraną.

Jak może Ci pomóc płyn do płukania jamy ustnej?

Z pewnością wiesz, że wiele osób stosuje kosmetyczny płyn do płukania jamy ustnej, aby odświeżyć swój oddech. Jednak płyn zawierający środek bakteriobójczy będzie znacznie skuteczniejszy w przypadku wczesnych etapów choroby dziąseł. Przeciwbakteryjny płyn do płukania jamy ustnej zabija 99 procent zarazków i zapewnia kilkugodzinną ochronę nawet po spożyciu posiłku lub napoju. Ponieważ jednocześnie zabija bakterie powodujące stan zapalny dziąseł i usuwa nieprzyjemny oddech, jest doskonałym uzupełnieniem regularnej rutyny pielęgnacyjnej.

Pamiętaj, że zawsze należy wybierać produkty zatwierdzone przez odpowiednie organy – będziesz mieć pewność, że przeszły rygorystyczne badania, są bezpieczne i działają tak, jak powinny.

Bieżąca lub zaawansowana pielęgnacja

Być może stan zapalny nasila się i przeradza w chorobę przyzębia. A może nie postępuje, ale również nie ustępuje po zastosowaniu domowych metod pielęgnacji jamy ustnej? Jeśli dentysta pomaga Ci w leczeniu choroby dziąseł, która się utrzymuje, prawdopodobnie przepisze Ci wzmocniony płyn do płukania jamy ustnej.

Płyn zwalcza bakterie, redukuje stan zapalny i zapobiega krwawieniu oraz tworzeniu się płytki. To bezpieczny i skuteczny produkt, ale jak zawsze w przypadku wyrobów medycznych należy przestrzegać instrukcji lekarza. Jeśli podczas stosowania płynu na receptę wystąpi u Ciebie nadwrażliwość lub jakiekolwiek skutki uboczne, natychmiast powiadom dentystę.

Inne sposoby na chorobę dziąseł

Zwalczając chorobę dziąseł, nie zapominaj o podstawach! Szczotkowanie zębów dwa razy dziennie pomoże zapewnić Ci zdrowy uśmiech. Ten element higieny to pierwszy krok, który usuwa płytkę bakteryjną (biofilm) z powierzchni zębów i dziąseł. Aby usunąć bakterie z przestrzeni międzyzębowych, stosuj nitki dentystyczne lub specjalne irygatory. I pamiętaj – szczoteczki do zębów należy wymieniać co trzy miesiące. Postrzępione włosie nie czyści prawidłowo, a stare szczoteczki mogą być siedliskiem bakterii.

Pamiętaj – kamienia nazębnego powstałego z płytki nie można usunąć w ramach domowej rutyny pielęgnacyjnej. Regularne, profesjonalne czyszczenie w gabinecie dentystycznym zapewni Ci zęby wolne od płytki i kamienia nazębnego, zanim spowodują chorobę dziąseł. Co więcej, profesjonalne czyszczenie jest w stanie odwrócić stan zapalny dziąseł na wczesnych etapach choroby. Jeśli między kolejnymi sesjami czyszczenia gromadzi się u Ciebie duża ilość kamienia, stomatolog może zalecić Ci częstsze wizyty i specjalną pastę przeciw kamieniowi nazębnemu.

Przeciwbakteryjny płyn do płukania jamy ustnej to świetny sposób na zdrowe dziąsła, jednak jego skuteczność zależy od równoczesnego stosowania wypróbowanych produktów higienicznych. Podczas następnej wizyty w gabinecie stomatologicznym porozmawiaj z dentystą lub higienistką o najlepszych sposobach zmniejszania ryzyka wystąpienia choroby dziąseł. Płyn do płukania jamy ustnej dobiera się w zależności od etapu choroby dziąseł; jeden produkt będzie skuteczny w przypadku choroby przyzębia, a inny – w przypadku stanu zapalnego dziąseł. Dieta zawierające niskie ilości cukru i duże ilości składników odżywczych, prawidłowa higiena jamy ustnej, regularne wizyty u dentysty oraz stosowanie odpowiedniego płynu do płukania jamy ustnej pomogą Ci zapobiec chorobie dziąseł.

$altImage

Chcesz dostawać więcej ciekawostek i ofert specjalnych na maila?

Zapisz się teraz