wybielacze do zębów

Jak wybrać system wybielający do zębów?

Wiele potraw i napojów zostawia plamy na zębach. Być może uważasz, że Twój uśmiech nie jest już tak jasny, jak kiedyś. Jeśli chcesz spróbować produktu lub zabiegu wybielającego zęby, ale nie wiesz, od czego zacząć, czytaj dalej. Poznasz różnice między produktami do wybielania zębów, dowiesz się, dlaczego wybielanie w gabinecie dentystycznym jest tak skuteczne i jak wybrać produkt, który będzie dla Ciebie najlepszy.

Profesjonalne wybielanie zębów

Profesjonalny zabieg w gabinecie dentystycznym zwykle wybiela zęby najszybciej i najskuteczniej. Jak wyjaśnia portal Medonet, u stomatologa czynnik wybielający jest stosowany w stężeniach niedostępnych w preparatach sprzedawanych w aptece czy drogerii. Wiele osób uważa, że ich zęby rozjaśniły się już po jednej wizycie. U innych widoczne efekty pojawiają się po 2–3 zabiegach.

Większość gabinetów dentystycznych oferuje profesjonalne usługi wybielania, w tym zabiegi gabinetowe i stosowanie produktów w domu. Dentysta wykona najpierw badanie, aby ustalić, czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu wybielającego. Jeśli brak przeciwwskazań, przed przystąpieniem do wybielania konieczne mogą okazać się inne zabiegi, np. leczenie próchnicy lub choroby dziąseł. Jama ustna powinna być w doskonałym stanie. Profesjonalne wybielanie zębów można wykonać w gabinecie przy użyciu żeli i specjalnej lampy, która wzmacnia efekt.

Domowe, spersonalizowane nakładki do wybielania zębów

Spersonalizowane nakładki wypełniane są przez dentystę żelem wybielającym i noszone w domu. Poszczególne produkty wymagają noszenia o różnych porach dnia i przez różny czas. Dentysta powie Ci, jak stosować produkt, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Po zakończeniu wybielania w domu stomatolog dokona oceny wyników.

Wybielanie zębów w domu jest na pewno wygodniejsze. Aby uzyskać jak najlepsze wyniki i zapewnić sobie bezpieczeństwo, zawsze dokładnie przestrzegaj instrukcji. Wszystkie produkty wybielające mogą powodować wrażliwość zębów i podrażniać tkankę dziąseł w przypadku długotrwałego kontaktu.

Profesjonalne zabiegi wybielania w gabinecie dentystycznym to najszybszy i najskuteczniejszy sposób na rozjaśnienie zębów. Stomatolog może dokładnie monitorować postępy i upewnić się, że zęby i dziąsła są dobrze chronione. Niestety zabiegi mogą być naprawdę drogie i nieobjęte ubezpieczeniem stomatologicznym. Całe szczęście produkty do wybielania zębów dostępne w sklepach są w stanie usunąć powierzchniowe plamy i rozjaśnić uśmiech. Skonsultuj się z dentystą, który pomoże Ci wybrać produkt sprzedawany bez recepty i bezpieczny – niektóre produkty mają właściwości ścierne i nie można ich stosować regularnie.

Jakich produktów do wybielania zębów należy używać?

Nie musisz zmieniać nawyków, aby wybielić zęby Kilka produktów daje się łatwo włączyć do codziennej rutyny; możesz je nawet nosić w torebce i stosować w drodze. Produkty do stosowania w domu to m.in.:

  • Wybielająca pasta do zębów
  • Wybielający płyn do płukania jamy ustnej
  • Sztyfty wybielające
  • Plastry wybielające

Sztyfty wybielające

Sztyfty wybielające są szybkie i proste w użyciu oraz łatwe do przenoszenia. Są to cienkie szczoteczki wypełnione żelem wybielającym. Aby wybielić zęby, wystarczy nałożyć na zęby cienką warstwę żelu – przypomina to nakładanie lakieru na paznokcie. Równomierne wybielanie uzyskuje się, nakładając żel na całą przednią powierzchnię każdego zęba.

Sztyfty wybielające doskonale nadają się do stosowania przed specjalnymi wydarzeniami. Zauważalnie zmieniają odcień zęba, rozjaśniając zewnętrzną warstwę szkliwa. Żel nie przedostaje się jednak w głąb zęba, co ogranicza cały efekt.

Wybielająca pasta do zębów i wybielający płyn do płukania jamy ustnej

Jeśli chcesz stopniowo usuwać plamy z zębów, wybierz wybielającą pastę do zębów i płyn do płukania jamy ustnej. Kilka rodzajów pasty rozjaśni Twój uśmiech, w tym pasta z małą ilością nadtlenku wodoru, który wnika w głąb zęba i wybiela go, oraz z sodą oczyszczoną, która usuwa plamy powierzchniowe. Wybielającą pastę do zębów stosuje się jak każdą inną pastę. Szczotkuj zęby dwa razy dziennie, a Twoje zęby będą stawać się coraz jaśniejsze.

Wybielająca pasta do zębów i wybielający płyn do płukania jamy ustnej stopniowo usuwają plamy ze szkliwa. Pomagają pozbyć się przebarwień spowodowanych niektórymi produktami, takimi jak kawa i czerwone wino. Wybielająca pasta nie rozjaśnia jednak zębów równie skutecznie, co profesjonalne nakładki i żele.

Wybielająca pasta do zębów to również świetny sposób na zachowanie odcienia po profesjonalnym zabiegu i bieli przez długi czas, zwłaszcza jeśli spożywasz przebarwiające pokarmy i napoje.

Plastry wybielające

Plastry wybielające są dostępne bez recepty w większości sklepów i działają z różną siłą. Są to cienkie kawałki plastiku pokryte z jednej strony żelem wybielającym, które nakłada się na przednie powierzchnie zębów. Większość ludzi używa dwóch plastrów: jeden nakłada się na górne zęby, a drugi – na dolne.

Plastry wybielające są bardzo wygodne w użyciu i cieszą się dużą popularnością, ale pamiętaj o przestrzeganiu instrukcji stosowania i czasu noszenia - w ten sposób uzyskasz najlepsze rezultaty. Zachowaj ostrożność i nie nakładaj plastra na brzeg dziąsłowy, ponieważ żel może podrażnić tkankę. Plastry wybierające nie są tak proste w użyciu i łatwe do przenoszenia jak sztyfty lub pasta do zębów, ale zwykle zawierają większe ilości czynnika wybielającego lub nadtlenku wodoru.

Rzeczy, o których należy pamiętać podczas wybierania produktów wybielających zęby

Przed przystąpieniem do stosowania systemu wybielającego zęby skonsultuj się z dentystą. Wybielanie zębów nie jest odpowiednie dla wszystkich i nie jest zalecane u dzieci.

Wybielanie chemiczne może podrażnić wrażliwe zęby i dziąsła, zwłaszcza u osób z chorobą dziąseł. Jeśli Twoje zęby zabarwione są na brązowo lub szaro, wybielanie może nie być równomierne. Wypełnienia i korony nie wybielają się i mogą wydawać się ciemniejsze po zabiegu. Jeśli zamierasz wymienić stare wypełnienia lub korony, wybiel najpierw zęby, aby umożliwić dentyście dopasowanie struktury do jaśniejszego odcienia.

Dostępnych jest kilka opcji wybielania zębów – dentysta pomoże Ci dokonać prawidłowego wyboru w zależności od Twojej sytuacji, uwzględniając również alternatywy takie licówki.

$altImage

Chcesz dostawać więcej ciekawostek i ofert specjalnych na maila?

Zapisz się teraz