Badge field

Jak rozjaśnić swój uśmiech?

Published date field

Czy są inne alternatywy możliwości poprawienia uśmiechu?
Nie każdy jest kandydatem do wybielania zębów. Wybielanie nie jest zalecane w przypadku obecności wypełnień w kolorze zębów, koron, nasadek lub kleju na przedniej powierzchni zębów — środek wybielający nie zmieni koloru tych materiałów, przez co będą one widoczne na tle wybielonych zębów. W tych przypadkach można rozważyć inne możliwości, takie jak licówki lub bonding.

  • Licówki są cienkimi płytkami najczęściej z porcelany, które przykleja się na przedniej powierzchni zębów. W przypadku znacznie przebarwionych, ułamanych lub niekształtnych zębów licówki zapewniają trwały, ładny uśmiech. Licówki nie mają tendencji do przebarwień, dzięki czemu są popularne wśród osób potrzebujących doskonałego uśmiechu.
  • Licówki porcelanowe (pośrednie), które należy najpierw przygotować w taki sposób, aby pasowały do konkretnych zębów w laboratorium dentystycznym i których założenie wymaga dwóch wizyt u dentysty. Licówki porcelanowe kosztują od 300 do 1200 zł na ząb, a ich trwałość wynosi 10–15 lat lub dłużej.

Twój dentysta może udzielić Ci porady, czy jesteś dobrym kandydatem do zastosowania licówek.

Copyright © 2002, 2003 Colgate-Palmolive Company. Wszelkie prawa zastrzeżone.

$altImage

Chcesz dostawać więcej ciekawostek i ofert specjalnych na maila?

Zapisz się teraz