Jak rozjaśnić swój uśmiech?

Czy są inne alternatywy możliwości poprawienia uśmiechu?
Nie każdy jest kandydatem do wybielania zębów. Wybielanie nie jest zalecane w przypadku obecności wypełnień w kolorze zębów, koron, nasadek lub kleju na przedniej powierzchni zębów — środek wybielający nie zmieni koloru tych materiałów, przez co będą one widoczne na tle wybielonych zębów. W tych przypadkach można rozważyć inne możliwości, takie jak licówki lub bonding.

  • Licówki są cienkimi płytkami najczęściej z porcelany, które przykleja się na przedniej powierzchni zębów. W przypadku znacznie przebarwionych, ułamanych lub niekształtnych zębów licówki zapewniają trwały, ładny uśmiech. Licówki nie mają tendencji do przebarwień, dzięki czemu są popularne wśród osób potrzebujących doskonałego uśmiechu.
  • Licówki porcelanowe (pośrednie), które należy najpierw przygotować w taki sposób, aby pasowały do konkretnych zębów w laboratorium dentystycznym i których założenie wymaga dwóch wizyt u dentysty. Licówki porcelanowe kosztują od 300 do 1200 zł na ząb, a ich trwałość wynosi 10–15 lat lub dłużej.

Twój dentysta może udzielić Ci porady, czy jesteś dobrym kandydatem do zastosowania licówek.

Copyright © 2002, 2003 Colgate-Palmolive Company. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Celem artykułu jest promowanie wiedzy na temat ogólnych zagadnień dotyczących zdrowia jamy ustnej. Jego intencją nie jest zastąpienie profesjonalnej porady lekarskiej, diagnozy lub leczenia. Wszelkie pytania dotyczące stanu zdrowia lub leczenia zawsze konsultuj z dentystą lub innym lekarzem.

Znajdź więcej artykułów